Materiał Partnera

Cienie do powiek - jaki typ jest najlepszy?

Cienie do powiek - jaki typ jest najlepszy?

Nic tak nie psuje humoru na imprezie, jak dojrzenie w lustrze rozmazanego makijażu, szczególnie w okolicach oczu. Zastanawiamy się wtedy, kto nas tak widział i co sobie pomyślał. Następnym razem zainwestujmy w dobry cień do powiek i zapomnijmy o tym problemie. Jaki będzie najlepszy?

Na co zwrócić uwagę na początku?

Na trwałość cieni do powiek będzie wpływało wiele aspektów. Jeśli nasza skóra wokół oczu jest pomarszczona, łatwiej będą się w jej zagłębieniach osadzać i skupiać fragmenty makijażu. Jeśli mamy tłustą cerę, sebum będzie zbierało się także na powiece i "zmywało" nasz makijaż. Jeśli idziemy na pełne emocji wydarzenie, musimy pamiętać o tym, że nasz makijaż będzie musiał się zmierzyć z naszymi łzami. Zdiagnozujmy główną przyczynę naszych problemów i dopiero wtedy skierujmy swoje kroki do sklepu lub hurtowni z kosmetykami.

Cienie do powiek w kredce

Kredki do malowania powiek są bardzo wygodne w użyciu. Świetnie napigmentowane mogą służyć jako wielozadaniowy kosmetyk. Możemy używać ich do konturowania ust czy zaróżowienia policzków. Są jednak mniej trwałe, niż inne typy cieni.

Cienie do powiek w kremie

Aplikacja takich cieni to prawdziwa przyjemność. Nie musimy używać do nich pędzelka, wystarczą palce! Choć oczywiście najlepiej będą prezentowały się, gdy pomalujemy powieki przeznaczonym do tej części twarzy beauty blenderem. Pięknie połyskują i dają głębokie, bardzo trwałe kolory. Są jednak droższe od swoich odpowiedników, a przy tym mało wydajne.

Cienie do powiek w kamieniu i pudrowe

To najbardziej popularna forma tego kosmetyku na rynku. Paletki z cieniami ma w swojej podstawowej ofercie każda firma kosmetyczna. Producenci prześcigają się w tworzeniu nowych odcieni, a także form opakowań, które często wyglądają jak małe dzieła sztuki. Są bardzo wydajne i łatwe w aplikacji. Ich ogromnym minusem jest obsypywanie się, zarówno przy samym nakładaniu, jak i w trakcie "noszenia".

Sypkie cienie do powiek

Są to w zasadzie same pigmenty, które dość trudno nałożyć. Już samo wyjęcie ich z opakowania może skończyć się niemałym bałaganem. Są jednak bardzo trwałe i dają intensywny, kolorowy efekt. Ich cena jest bardzo niska w porównaniu do innych cieni, choć nie da się ich kupić w każdym sklepie.

Sypkie cienie do powiek z aplikatorem

To także mało popularna w Polsce metoda, a więc trudno dostępny kosmetyk. Chociaż posiada aplikator, bardzo trudno się go nakłada. Obsypuje się, jak zwykłe cienie w kamieniu. Kolory są nietrwałe, jednak bardzo intensywne.

Jak dobrać cień do powiek?

Na rynku mamy ogromny wybór cieni do powiek, nie tylko pod kątem kolorystyki, ale też konsystencji i sposobu nakładania. Wybór zależy od nas i efektu, jaki chcemy osiągnąć. Szukajmy cieni wodoodpornych, jeśli będziemy dużo tańczyć lub... wzruszać się. Nie zapomnijmy o najważniejszym - dobrej bazie pod cienie. Sprawi, że każdy kosmetyk, niezależnie, czy z najniższej, czy z najwyższej półki przetrwa każdą, nawet najbardziej szaloną imprezę.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze (1)
Dodaj komentarz
Roksana M.
Roksana M.
14.06.2019
Super świetne porady! Ja nie wyobrażam sobie dnia bez makijażu, dlatego zdecydowałam się na makijaż permanentny w Biotekpolska.pl.