Artykuł sponsorowany

Ciekawe sposoby na ogrodzenia betonowe

Ciekawe sposoby na ogrodzenia betonowe

Sama nazwa "ogrodzenie betonowe" przywodzi na myśl nieciekawą szarą płaszczyznę muru. Tak było jeszcze niedawno, ale dziś coraz częściej można spotkać atrakcyjne kolorystycznie i wzorniczo ogrodzenia wykonane z betonu. Ich podstawową zaletą jest trwałość a także bezpieczeństwo i gwarancja prywatności, dlatego są one bardzo popularne. Zobaczmy, w jaki sposób z betonowego muru można zrobić ciekawy architektonicznie obiekt?

Ogrodzenie z betonu są trwałe i łatwe w montażu

Zza ogrodzenia betonowego nic nie widać, niewiele też słychać, stanowi ono nieprzekraczalną barierę i często jedyny wizerunek posiadłości, która się za nim znajduje. O ile mieszkańcy domów jednorodzinnych często potrzebują wysokiego poziomu prywatności i poczucia bezpieczeństwa, które gwarantują tego typu ogrodzenia, o tyle chyba nikt nie chciałby, by jego dom wyglądał z zewnątrz jak zakład karny. Z reguły zależy nam na pozytywnym wizerunku miejsca, w którym mieszkamy i z odpowiedzią na takie potrzeby przychodzą firmy produkujące nowoczesne ogrodzenia z betonu, jak na przykład "Chrzanowski" z okolic Opola. Ogrodzenia mogą być kolorowe, mieć ciekawą fakturę i wyglądać zupełnie lekko i naturalnie.

Rodzaje ogrodzeń betonowych

Wyróżnić można dwa podstawowe rodzaje ogrodzeń z betonu. Są to ogrodzenia wylewane, albo ogrodzenia z elementów prefabrykowanych.

  • Betonowe ogrodzenia wylewane powstają w ten sam sposób, co wszelkie konstrukcje betonowe. Najpierw należy wylać fundament pod ogrodzenie. Co kilka metrów – zgodnie z projektem – powinien znaleźć się filar, więc w tym miejscu fundament się poszerza. Fundamenty, jak i filary można zazbroić, w zależności od indywidualnych warunków gruntowych. Aby uniknąć pękania betonu pamiętać trzeba o zrobieniu co kilka, kilkanaście metrów dylatacji, wypełnionych listwami albo taśmami z elastycznego tworzywa sztucznego.
  • Prefabrykowane ogrodzenia betonowe powstają z gotowych paneli betonowych. Mogą one być naprawdę całkiem efektowne, pełne lub ażurowe, częściowo ażurowe, o ciekawej fakturze i kompozycji. Można je też pomalować na dowolny kolor. Panele zwykle mają długość ok. 2,0 m i wysokość od 1,5 do2,5 m, a montaż ich jest bardzo prosty i polega na tym, że przęsła wsuwa się w specjalne wyżłobienia na filarze a później miejsce łączenia zalewa zaprawą cementową.
  • Jeszcze jedną, stosunkowo nową możliwością jest oferta obejmująca mniejsze gabarytowo elementy do budowy ogrodzeń z betonu. Przypominają one naturalny kamień, cegły, a nawet bloki skalne. Te gotowe elementy betonowe nie wymagają dodatkowej obróbki, a łatwością montażu przewyższają materiały, które imitują.

Zakup betonowych elementów prefabrykowanych

Przęsła ogrodzeniowe prefabrykowane, to produkt o dużych gabarytach i ciężarze, dlatego trudno tego typu ogrodzenie przewieźć własnym samochodem ze sklepu na plac budowy. Najwygodniej ogrodzenie betonowe kupić w firmie, która zajmuje się nie tylko sprzedażą, ale również transportem i montażem tych ogrodzeń. Jeśli jednak klient chce sam zająć się postawieniem ogrodzenia, wtedy dobrze przynajmniej zagwarantować sobie bezpieczny transport elementów ogrodzenia od producenta.

Ogrodzenie to inwestycja na lata. Z tego względu trzeba ją dobrze przemyśleć i prawidłowo wykonać. W przypadku budowy ogrodzenia pomiędzy posesjami dobrze jest porozumieć się zawczasu z sąsiadem, aby nie doszło na tym tle do konfliktu, a być może uda się nawet przeprowadzić tę inwestycję wspólnie.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz