Materiał Partnera

Ciekawe pomysły na animacje dla dzieci

Ciekawe pomysły na animacje dla dzieci

Umiejętność zorganizowania czasu najmłodszym to prawdziwa sztuka. Niektórych dzieci nie trzeba namawiać do zabawy, natomiast u innych animator musi przełamać początkową nieśmiałość. Maluchy są jednak zawsze zadowolone, kiedy proponuje się im ciekawe gry i interesujące zajęcia. Które z nich są najatrakcyjniejsze dla dzieci? Co może zrobić animator, żeby urozmaicić czas najmłodszym?

Zajęcia dla młodych artystów

Podstawowym ekwipunkiem każdego animatora – zwłaszcza jeśli impreza nie odbywa się na świeżym powietrzu – powinien być komplet przyborów plastycznych. Dzieci kochają zajęcia plastyczne, szczególnie kiedy powierza im się wyjątkowe zadania. Dobrym pomysłem na zabawę może być rysowanie portretów. Mali artyści będą zachwyceni, jeżeli wrócą do domu z własną podobizną. Dzieciom można także zaproponować malowanie własnymi rękami. Trzeba jednak pamiętać, że potrzebne są do tego specjalne farby.

Dużo frajdy sprawiają najmłodszym animacje dla dzieci z elementami muzycznymi. Przyszłe gwiazdy estrady z chęcią zaprezentują swoje możliwości wokalne na scenie. Ciekawym pomysłem jest zorganizowanie konkursu talentów, w czasie firmowej zabawy mikołajkowej, w której uczestniczą pracownicy i ich dzieci. Taki konkurs to nie tylko dobra zabawa, ale i pretekst do wręczenia uczestnikom paczek z prezentami. 

Zabawy ruchowe

Maluchy zajmie na dłużej zabawa w zastyganie bez ruchu. Polega ona na tym, że dzieci biegają po sali, a na ustalone hasło muszą błyskawicznie pozostać w nieruchomej pozycji. Ten, kto jako pierwszy się poruszy, odpada z gry.

Do zabaw ruchowych można też angażować dorosłych – jest to świetny pomysł na rodzinne pikniki firmowe. Sporo emocji zawsze budzą różnego rodzaju wyścigi – im bardziej nietypowe, tym lepiej. Noga dziecka może być przywiązana do nogi rodzica. Bieg w takim tandemie jest oczywiście bardzo trudny, ale gwarantuje mnóstwo radości. Na mecie na wszystkich uczestników muszą czekać nagrody. Mogą to być dyplomy lub własnoręcznie wykonane przez dzieci – np. w trakcie zajęć plastycznych – medale z masy papierowej czy modeliny.

Dodatkową atrakcją w trakcie imprezy plenerowej będą z pewnością nadmuchiwane zjeżdżalnie, zamki do skakania, place zabaw czy suche baseny z piłeczkami.

Rozwiązywanie zagadek

Animator powinien dostosować poziom zagadek do wieku dzieci. Dzięki temu wszyscy będą mieli szansę na doskonałą zabawę.

„Sztuka prowadzenia animacji dla dzieci polega na tym, aby każdy maluch mógł zostać włączony do zabawy. Dlatego zawsze tak dobrze sprawdzają się zabawy proste, ale zaprezentowane w ciekawej formie” – mówi specjalista z firmy PESTKA EVENT.

Dobrym przykładem jest odgadywanie nazw zwierząt. Dzieci mogą wylosować karteczki, na których znajduje się obrazek konkretnego zwierzęcia. Następnie wszyscy udają wylosowane przez siebie zwierzaki – wydają charakterystyczne odgłosy oraz wykonują specyficzne ruchy. Zabawa polega na tym, aby znaleźć swoją parę, czyli osobę, która wylosowała karteczkę z takim samym rysunkiem.

W zorganizowaniu imprezy z udziałem dzieci pomagają profesjonalne agencje eventowe, które oferują wsparcie animatorów. Zadbają oni nie tylko o niezapomniane wrażenia podczas wybranych animacji i warsztatów, ale także o bezpieczeństwo dzieci.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz