Materiał Partnera

Chroń oczy przed słońcem razem z Alpha Optymed!

Chroń oczy przed słońcem razem z Alpha Optymed!
Słońce to jeden z najbardziej szkodliwych czynników i może nie tylko powodować zmęczenie oczu oraz ich przesuszenie, ale również pogorszenie wzroku. Wobec tego ochrona oczu przed słońcem jest bardzo ważna. Zarówno w czasie lata, jak i zimowych słonecznych dni, kiedy dodatkowo światło słoneczne odbija się od śniegu i jeszcze bardziej razi w oczy. Jak chronić oczy? Firma Alpha Optymed ma dla Ciebie rozwiązanie!

Jak chronić oczy przed słońcem?

Oczywiście najskuteczniejszym sposobem ochrony oczu przed słońcem jest po prostu jego unikanie. Podczas wyjątkowo słonecznych dni lepiej odpuścić sobie długie wycieczki i pod żadnym pozorem nie wolno spoglądać w stronę słońca. Niestety, unikanie intensywnego światła słonecznego nie zawsze jest możliwe – przecież nie zamkniesz się na całe lato w czterech ścianach swojego mieszkania! Co zrobić, aby nie rezygnować z wychodzenia z domu i jednocześnie nie narażać swoich oczu na szkodliwe działanie promieniowania słonecznego? Zainwestuj w porządne okulary – znajdziesz je w ofercie Alpha Optymed!

Okulary przeciwsłoneczne – wybierz mądrze!

Firma Alpha Optymed może zaoferować Ci nie tylko zwykłe okulary przeciwsłoneczne, ale również okulary przeciwsłoneczne z korekcją. Dzięki temu nie musisz wybierać pomiędzy soczewkami kontaktowymi a rozmazany obrazem! Pamiętaj, że nie wszystkie okulary przeciwsłoneczne chronią oczy przed słońcem! Te dostępne w sklepach odzieżowych zwykle nie zawierają powłok uszlachetniających, dlatego też ich jedyną funkcją jest delikatne przyciemnienie obrazu. Promienie UV i tak docierają do oka i są dla niego szczególnie niebezpieczne. Kupując w profesjonalnym salonie optycznym Alpha Optymed, możesz mieć pewność, że Twoje oczy będą bezpieczne!

Pamiętaj o nawilżeniu!

Noszenie okularów przeciwsłonecznych jest bardzo ważne, ale to jeszcze nie wszystko. W okresie letnich upałów oczy szybko się przesuszają. Charakterystycznymi objawami jest pieczenie lub swędzenie oczu, zaczerwienienie i uczucie ciała obcego pod powiekami. Warto zakupić krople nawilżające i stosować je kilka razy dziennie, aby oczy były zawsze dobrze nawilżone. Jeśli mimo ochrony przed słońcem i regularnego nawilżania nadal odczuwasz dyskomfort, może być wywołany np. infekcją. W takiej sytuacji należy wybrać się do okulisty, którego również znajdziesz w siedzibie Alpha Optymed. Specjaliści zajmą się Twoimi oczami we właściwy sposób – wykonają wszystkie niezbędne badania i postawią prawidłową diagnozę. Zaufaj Alpha Optymed i razem z profesjonalistami zadbaj o swoje oczy!

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz