Materiał Partnera

Choroby przewlekłe – co warto o nich wiedzieć?

Choroby przewlekłe – co warto o nich wiedzieć?

Choroby przewlekłe (inaczej chroniczne) najczęściej dotykają osób po 50. roku życia. Wynika to z faktu, że pierwsze objawy przez długi czas pozostają przez nich niezauważone bądź są bagatelizowane. W konsekwencji doprowadza to do poważnych zmian w organizmie, niepełnosprawności, a nawet śmierci. Z naszego artykułu dowiesz się, jakie są najpopularniejsze rodzaje chorób przewlekłych. Zapraszamy do lektury.

Czym są choroby przewlekłe?

Chorobami chronicznymi nazywamy schorzenia, które mają długotrwały przebieg i powoli postępują. Charakteryzuje je również to, że są nieuleczalne, ponieważ doprowadzają do nieodwracalnych zmian patologicznych i obniżają komfort życia. Można jednak z nimi walczyć i zdecydowanie warto to robić. Zastanawiasz się w jaki sposób? Wystarczy skorzystać z metody opracowanej przez niemieckiego badacza i wynalazcę Davida Overbecka. Nazywa się ją terapią na poziomie komórkowym, a firma Theralogy Polska, która działa w naszym kraju od 2018 i roku przeprowadza szkolenia oraz wykłady w tym zakresie.

Co przyczynia się do rozwoju chorób przewlekłych?

Jakie są najczęstsze przyczyny chorób chronicznych? Zalicza się do nich nieodpowiednią dietę, nałogi, przewlekły stres, brak aktywności fizycznej, schorzenia psychiczne oraz predyspozycje genetyczne. Pamiętaj, część z nich można wyeliminować i zdecydowanie warto to zrobić na każdym etapie życia.

Jakie są najpopularniejsze choroby chroniczne?

Do najpopularniejszych schorzeń przewlekłych zalicza się: choroby układu krążenia (niewydolność serca, miażdżycę, nadciśnienie tętnicze), nowotwory, padaczkę, otyłość, cukrzycę, osteoporozę, choroby układu oddechowego (astmę i przewlekłą obturacyjną chorobę płuc), HIV/AIDS, reumatoidalne zapalenie stawów, anemię sierpowatą, stwardnienie rozsiane, choroby naczyń mózgowych (udar mózgu) oraz autoimmunologiczne (celiakię, wrzodziejące zapalenie jelita grubego, chorobę Leśniewskiego-Crohna, reumatoidalne zapalenie stawów czy toczeń rumieniowaty).

Opracowanie:
Radom, Folwarczna 95
tel. 575 300 868
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz