Materiał Partnera

Chirurgia dla zwierząt – na co konkretnie mogą liczyć nasi pupile?

Chirurgia dla zwierząt – na co konkretnie mogą liczyć nasi pupile?
Zabiegi chirurgiczne przeprowadzane na zwierzętach, podobnie jak w świecie ludzi, bardzo często ratują życie oraz znacząco podnoszą jego komfort. Zwierzęta domowe również zmagają się z wieloma chorobami wewnętrznymi oraz narażone są na różnego rodzaju urazy i wypadki. Choć oczywiście zabieg jest ostatecznością, warto zadbać o to, aby został przeprowadzony przez doświadczonego lekarza. W czym konkretnie są w stanie pomóc najlepsi specjaliści?

Chirurgia zwierząt – pomoc w bezpiecznym porodzie

Z różnych przyczyn ciąża naszych pupili może być zagrożona. W skrajnych sytuacjach zdarza się, iż sam proces porodu może zagrażać życiu nie tylko matki, ale także potomstwa. Dlatego właśnie w najlepszych klinikach weterynaryjnych wszyscy właściciele czworonogów mogą liczyć na przeprowadzenie zabiegu cesarskiego cięcia. Choć oczywiście wiąże się to z dosyć mocną ingerencją w ciało zwierzęcia, to jest to tak naprawdę jedyny bezpieczny sposób na to, aby poród odbył się bez większych komplikacji. Cesarskie cięcie przeprowadza się zarówno u psów, jak i u kotów i jest to oczywiście zabieg przeprowadzony pod narkozą.

Jest to również jeden z najbardziej skomplikowanych zabiegów, który wymaga od całego zespołu chirurgów ogromnego zaangażowania oraz doskonałej organizacji. Dlaczego? Otóż dlatego, że w przeciwieństwie do porodu naturalnego, przy cesarskim cięciu potomstwo nie ma natychmiastowego kontaktu z matką, która w tym czasie odpowiada za wiele ważnych czynności. W jakich sytuacjach poza porodem psy i koty mogą liczyć na interwencję chirurgiczną?

Chirurgia zwierząt – urazy

Psy, które wiele czasu spędzają na zewnątrz, szczególnie narażone są na odniesienie różnego rodzaju urazów. Może zdarzyć się, że pies nadepnie na stłuczone szkło lub inny ostry przedmiot, który jest się w stanie wbić bardzo głęboko. Poprzez wykonanie nieostrożnego skoku lub utratę równowagi podczas biegu, psy mogą również złamać swoją łapę. W obu przypadkach bardzo poważne zagrożenie stanowią otwarte rany, które z czasem mogą zacząć ropieć i ulec infekcji.

Aby do tego nie doszło, należy jak najszybciej udać się do specjalistycznej kliniki takiej jak Wrocławska Przychodnia Weterynaryjna, w której pupil zostanie odpowiednio opatrzony, a rana starannie zszyta. W przypadku złamań z pewnością przyda się nowoczesne wyposażenie kliniki, do którego można zaliczyć aparaturę do zdjęć RTG. To właśnie dzięki nim weterynarz może jednoznacznie stwierdzić, czy złamanie zostało właściwie złożone i czy nie występują żadne niebezpieczne dla zdrowia powikłania.
Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz