Artykuł sponsorowany

Chipowanie psów w klinice Vet-Med

 Chipowanie psów w klinice Vet-Med

Planujesz zabrać ze sobą psa na zagraniczną wycieczkę? Chcesz wyrobić paszport dla czworonoga? Pragniesz ułatwić identyfikację pupila w razie jego zaginięcia? Jeśli tak, to powinieneś zadbać o zachipowanie zwierzęcia w zaufanym gabinecie weterynaryjnym. Mieszkańcy Łodzi i okolic mogą skorzystać z usług całodobowej kliniki Vet-Med, którą prowadzi Daria Jagielska. Placówka gwarantuje sprawną, bezbolesną realizację zabiegu za bardzo rozsądne pieniądze.

Na czym polega chipowanie psa?

Znakowanie czworonogów przydaje się znacznie częściej, niż można przypuszczać. Taki zabieg jest niezbędny w celach identyfikacyjnych i w dużym stopniu ułatwia odnalezienie pupila, który uciekł lub został skradziony. Stanowi on również konieczność, gdy planujemy wyrobić paszport dla zwierzęcia i wyjechać z nim za granicę.

Zdecydowanie najwięcej korzyści przynosi elektroniczny system znakowania. Bazuje on na umieszczonym pod skórą zwierzęcia mikrochipie o wielkości ziarenka ryżu. Niewielkich rozmiarów układ scalony stanowi nośnik unikalnego 15-cyfrowego numeru, stanowiąc odpowiednik nadawanego nam PESELU. Jak tłumaczy przedstawiciel renomowanej kliniki weterynaryjnej Vet-Med:

Chipowanie psa to zabieg szybki, bezbolesny i co najważniejsze, całkowicie bezpieczny dla zwierzęcia. Cały proces odbywa się zaś poprzez implementację urządzenia za pomocą strzykawki jednorazowego użytku. Umieszczony w szklanej kapsułce mikroprocesor wszczepia się zwykle w okolice szyi bądź między łopatki czworonoga. Implant nie wywołuje uczucia dyskomfortu, reakcji uczuleniowych, czy stanów zapalanych, a tym samym w żaden sposób nie ogranicza normalnej aktywności pupila.

W jaki sposób działają chipy?

Chip zawiera wszystkie niezbędne dane kontaktowe właściciela czworonoga. Aby sprawdzić personalia, adres oraz numer telefonu opiekuna psa należy zastosować odpowiedni czytnik, którym dysponują schroniska dla zwierząt, gabinety weterynaryjne, a także komisariaty policji bądź straży miejskiej. Warto jednak nadmienić, iż mikroprocesor będzie całkowicie bezużyteczny, jeśli wcześniej nie zarejestrujemy go jednej z internetowych baz danych. Te niestety nie są ze sobą skorelowane, więc w przypadku zaginięcia czworonoga do każdej z nich trzeba zaglądać osobno.

Implant wszczepiony w całodobowej klinice Vet-Med nie zużywa się i nie wymaga wymiany. Jest to zatem jednorazowy wydatek, który z pewnością mocno nie obciąży domowego budżetu. Łódzka przychodnia weterynaryjna przeprowadza zabieg już nawet w szóstym tygodniu życia szczeniąt, dokładając wszelkich starań, aby zwierzę nie odczuło żadnych dolegliwości bólowych.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz