Artykuł sponsorowany

Chemia do mycia samochodów. Przegląd rozwiązań

Chemia do mycia samochodów. Przegląd rozwiązań

Do mycia samochodów wewnątrz i na zewnątrz potrzebujesz kosmetyków dobrej jakości. Sama woda nie wystarczy, aby pozbyć się uporczywych zabrudzeń, plam z oleju czy soków z drzew. Na szczęście, idąc za przykładem profesjonalnych myjni, możesz wyposażyć swój przydomowy warsztat w preparaty myjące. Poznaj dostępne na rynku rozwiązania.

Niektórzy decydują się na czyszczenie aut w myjniach ręcznych lub automatycznych. To szybki i skuteczny sposób na walkę z zabrudzeniami karoserii, kół czy podwozia. Ci, którzy mają taką możliwość i lubią to robić, mogą podjąć próbę samodzielnego mycia, pielęgnacji i dopieszczenia swojego pojazdu. Warto wtedy zaopatrzyć się w odpowiednie biodegradowalne środki chemiczne, a także zadbać o to, aby ich pozostałości nie dostawały się do gruntu. Kiedy już masz chęci i miejsce do sprzątania samochodu, warto wybrać dedykowane produkty czyszczące. Pamiętaj, że uniwersalne płyny czy domowe mydła nie sprawdzą się w sytuacji, gdy zależy Ci na lśniącej, dobrze zabezpieczonej karoserii i pachnącym, świeżym wnętrzu.

Czym myć samochód?

Obecnie znamy wiele rozwiązań, które możesz wykorzystać do mycia samochodu. Zanim zdecydujesz się na jeden z produktów oferowanych przez A Clean Partnership, poznaj najpopularniejsze produkty. Są to:

  • szampon do samochodu —to uniwersalny środek czyszczący o delikatnym działaniu. Poradzi sobie z zanieczyszczeniami komunikacyjnymi, kurzem i innymi osadami, które są wynikiem zwyczajnej, codziennej eksploatacji pojazdu. Dla uzyskania efektu połysku możesz sięgnąć po szampon z woskiem,
  •  piana aktywna — cechuje ją silne działanie myjące, które umożliwia skuteczną walkę 
  • z tłuszczem, owadami, smołą lub innymi ulicznymi osadami. Jest bezpieczna dla karoserii i bardzo wydajna
  •  kwaśny preparat — do aplikacji bezpośrednio na felgi by usunąć odkładający się pył z klocków hamulcowych,
  •  alkaiczny preparat do mycia felg - w celu usunięcia zanieczyszczeń typu płyn hamulcowy, olej itp.
  •  Pasty polerskie, woski i powłoki ceramiczne – w celu usunięcia zarysowań lakieru i zabezpieczenia powłoki lakierniczej przed działaniem promieni UV, ptasimi odchodami itp.

 Do czyszczenia wnętrza pojazdu wybieraj środki, które są przeznaczone do konkretnych materiałów. Przy tym zadaniu wsparciem okażą się: pianka do mycia tapicerki, spray lub ściereczki do plastikowego kokpitu oraz płyn do szyb oraz niewidzialna wycieraczka doskonale odprowadzająca krople deszczu z szyb samochodowych.

Sama chemia to nie wszystko

Kiedy już kupisz dobrej jakości pianę aktywną czy szampon, musisz zatroszczyć się o akcesoria do aplikacji środków czyszczących. Umożliwiają one precyzyjne, bezpieczne rozprowadzenie preparatu. W środku niezbędny będzie odkurzacz, najlepiej taki z wymiennymi, wąskimi końcówkami. Umożliwią one dotarcie nawet w trudnodostępne miejsca. Do mycia karoserii potrzebujesz czyściw włókninowych do polerowania oraz szczotek do szorowania.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz