Materiał Partnera

Chcesz, żeby Twój sprzęt muzyczny dotarł bezpiecznie do celu? Zainwestuj w profesjonalną skrzynię transportową

Chcesz, żeby Twój sprzęt muzyczny dotarł bezpiecznie do celu? Zainwestuj w profesjonalną skrzynię transportową

Każdy artysta estradowy wie, jak ważne jest odpowiednie zabezpieczenie sprzętu w trakcie trasy. Nie da się tego zrobić bez specjalnie zaprojektowanych skrzyń. Tylko one zapewniają instrumentom bezpieczeństwo i pozwalają z nimi bezpiecznie podróżować, nawet po bezdrożach. Jaką skrzynię do instrumentów i sprzętu muzycznego wybrać? Na co zwrócić uwagę podczas zakupów? Podpowiadamy w naszym poradniku.

Dobry futerał na gitarę

Chcąc zapewnić bezpieczeństwo naszych instrumentów podczas podróży musimy postawić na profesjonalnie wykonane futerały. Powstają one ze specjalnej, wodoodpornej sklejki wykończonej powłoką fenolową, folią aluminiową albo PCV. Dzięki temu mamy do wyboru różne kolory wykończenia. Profesjonalnie wykonane futerały na gitarę oferuje na przykład firma Paco Cases Sp. z o.o. Większość futerałów dostępnych w ofercie tej firmy wykonywanych jest w technologii flight cases, przeznaczonej do ochrony sprzętu także w niekorzystnych warunkach otoczenia. Krawędzie tak wykonanej skrzyni zabezpieczają aluminiowe profile, a jej narożniki wzmacniają stalowo-cynkowe okucia. Futerały zamykają się na zamki motylkowe. Są wyposażone w zawiasy o ograniczonym kącie rozwarcia, mają też wygodny uchwyt i gumowe nóżki. Wnętrze futerałów wyłożone jest specjalną gąbką. Znajdziemy w nim też przegrody na najpotrzebniejsze akcesoria – możemy w nich trzymać struny, stroik lub pasek do gitary. Kupując uniwersalny futerał, zwróćmy uwagę na to, by podpórka pod szyjkę była ruchoma, żebyśmy mogli ustawiać ją odpowiednio do różnych instrumentów.

Skrzynia na wzmacniacze

Każdy muzyk wie, że oprócz gitary na koncercie nie może też zabraknąć wzmacniaczy i kolumn głośnikowych. Ten sprzęt także wymaga odpowiedniego zabezpieczenia, dlatego kupując futerał na instrumenty, nie zapominajmy o skrzyni na wzmacniacz. Skrzynie na wzmacniacze i głośniki w ofercie wspominanej firmy Paco Cases, wykonywane przy użyciu technologii flight cases, zapewniają naszemu sprzętowi nagłaśniającemu odpowiednie zabezpieczenie podczas podróży. Skrzynia zrobiona jest z wodoodpornych materiałów, dzięki czemu nie zaszkodzą jej nawet bardzo trudne warunki – nasz sprzęt jest w niej zabezpieczony także przed wstrząsami dzięki specjalnej, usztywnionej gąbce o podwyższonej trwałości. Na wzmacniacze i kolumny gitarowe najlepiej jest zamówić skrzynię typu combo – jest tak zbudowana, że wzmacniacz lub kolumna może zostać na podstawie ze skrzyni. Pamiętajmy, by skrzynie kupować u sprawdzonych producentów – wtedy mamy pewność, że zagwarantują one odpowiednie zabezpieczenie naszemu sprzętowi.


Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz