Chcesz mieć piękne brwi? Zobacz, czym jest henna pudrowa

Chcesz mieć piękne brwi? Zobacz, czym jest henna pudrowa

Brwi są oprawą naszych oczu, dlatego warto dbać o ich ładny wygląd. Chciałabyś podkreślić ich kształt? Zdecyduj się na zabieg henną pudrową. To naturalny preparat pochodzenia roślinnego, który nie tylko skutecznie barwi włoski, ale, dzięki zawartości minerałów i witamin, również je pielęgnuje. Dowiedz się, jak przebiega zabieg nałożenia henny pudrowej i poznaj zalety z jej stosowania.

Czym jest henna pudrowa?

Henna pudrowa jest naturalnym preparatem, który uzyskuje się z liści lawsonii. W jego skład wchodzi również wyciąg z liści indygo, minerały oraz przeciwutleniacze. Skutecznie barwi on włoski wraz ze skórą, a dzięki zawartości witamin - pielęgnuje brwi, nadając im zdrowy i lśniący wygląd. 

Pudrowa stylizacja brwi pozwala na uzyskanie naturalnego efektu koloryzacji przy jednoczesnym wykorzystaniu właściwości odżywczych. Efekt zabiegu utrzymuje się na skórze około 14 dni, a na włoskach - nawet do 5-6 tygodni. Dzięki szerokiej gamie kolorów w wyniku zabiegu można uzyskać różnorodne odcienie, odpowiednie zarówno dla ciemnych i jasnych typów urody.

Henna pudrowa na brwi – przebieg zabiegu

Zabieg stylizacji henną pudrową w salonie kosmetycznym trwa około 60 minut. Przed jego rozpoczęciem kosmetyczka wspólnie z klientką wybiera kolor henny i ustala pożądany kształt brwi. Następnie wykonuje demakijaż brwi i okolic oczu i zaznacza idealny kształt brwi. Aby nie zafarbować niechcianych miejsc na skórze, w okolicach oczu nakłada również specjalną białą pastę. W dalszej kolejności nakładana jest mieszanka henny, która trzymana jest na brwiach około 20 minut. Po tym czasie kosmetyczka zmywa preparat i nadaje kształt brwiom klientki za pomocą wybranej metody - wosku lub pęsety.

Dzięki nałożeniu henny pudrowej możliwe jest wypełnienie ubytków łuków brwiowych i podkreślenie naturalnych brwi. Aby efekt utrzymał się jak najdłużej, po zabiegu nie powinno się dotykać, pocierać i ruszać włosków. Przez 48 godzin nie należy stosować silnych środków do demakijażu, które mogłyby usunąć barwnik. Przez 24 godziny należy także unikać sauny i basenu.

Henna pudrowa czy klasyczna – czym się rożnią?

Zabieg nałożenia henny pudrowej na brwi daje wiele korzyści - przede wszystkim nie niszczy on włosków, gdyż barwnik jest naturalny. W przeciwieństwie do klasycznej henny przygotowanie tego preparatu nie wymaga użycia wody utlenionej, która może w szkodliwy sposób wpłynąć na kondycję brwi. 

Po zabiegu włoski są błyszczące i odżywione. Pudrowa stylizacja pozwala również wypełnić ubytki w miejscach, w których brwi klientki są rzadkie, ponieważ barwnik koloryzuje również skórę. 

Efekt zabiegu henny pudrowej na brwi utrzymuje się znacznie dłużej, niż w przypadku użycia klasycznego preparatu. Dzięki temu możemy cieszyć się pięknymi brwiami przez dłuższy czas.

Niewątpliwą zaletą zabiegu jest również szeroka gama kolorystyczna henny, która pozwala uzyskać kolor o różnych odcieniach i tonacjach, idealnie dopasowany do urody. Dzięki temu z efektów zabiegu będą zadowolone zarówno panie o ciemniejszych włosach i karnacji, jak i panie posiadające jasną cerę i blond lub rude włosy.

Opracowanie:
Aleksandra
Redaktor pkt.pl
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz