Materiał Partnera

Charakterystyka żarówek dekoracyjnych

Charakterystyka żarówek dekoracyjnych
Nowoczesne żarówki są nie tylko coraz bardziej oszczędne, ale też coraz ciekawiej wyglądają. Do niedawna żarówki dekoracyjne były rzadkością i widywano je wyłącznie w lokalach: restauracjach, barach, klubach. Dziś każdy może mieć we własnym domu oświetlenie, które idealnie wpisze się w dowolny styl. Ciekawie zaprojektowana żarówka będzie wisienką na torcie.

Rodzaje żarówek dekoracyjnych

Żarówki dekoracyjne stają się coraz popularniejsze. Przywiązujemy wagę do detali i chcemy, aby nasz dom był pięknie urządzony od początku do końca. Żarówka staje się nie tylko źródłem światła, ale też efektowną ozdobą podkreślającą charakter wnętrza i wpisującą się w nadany przez nas styl. Spośród jakich rodzajów żarówek dekoracyjnych możemy wybierać? O tym opowie ekspert z firmy Kolorowe Kable, która specjalizuje się w produkcji estetycznego i niebanalnego oświetlenia, które stanowi jednocześnie doskonałe uzupełnienie aranżacji.

Proponujemy cztery rodzaje żarówek dekoracyjnych. Pierwszy to tradycyjne żarówki żarnikowe, czyli te ze świecącym wolframowym drucikiem w środku. Z bardziej energooszczędnych rozwiązań proponujemy wersje halogenowe i LED. Ostatnio bardzo popularne są też mniejsze żarówki do girland – z nich tworzy się świecące łańcuchy do powieszenia na ścianie, oplatania wokół mebli albo trzymania w dużym słoju.

Czym wyróżniają się żarówki dekoracyjne?

Czym żarówka dekoracyjna różni się od zwykłej? Niemal wszystkim! To, co pozostaje wspólne, to sposób montażu oraz główna funkcja: oświetlanie pomieszczenia. Jednak żarówki dekoracyjne różnią się od klasycznych już na pierwszy rzut oka. Czym?

Po pierwsze – rozmiarami. O ile wielkość zwykłych żarówek jest zestandaryzowana, o tyle w przypadku żarówek dekoracyjnych nie ma tu prawie żadnych ograniczeń: od malutkich żarówek do girland po pokaźnych rozmiarów okrągłe bańki, które nie mieszczą się w jednej dłoni.

Po drugie – kształtami. Żarówki dekoracyjne przyjmują najbardziej fantazyjne formy (na tyle, na ile to możliwe, aby wciąż spełniały swoje podstawowe zadanie). Mamy więc oświetlenie zupełnie okrągłe, spłaszczone, podłużne, w kształcie prostych lub powykręcanych rurek, diamentów, a wreszcie o formach, które nie mają swojej nazwy.

Po trzecie – kolorami. Jedną z cech dekoracyjnych jest właśnie kolor żarówki. Te, które nie aspirują do miana dekoracyjnych, są najczęściej przezroczyste lub białe. Żarówki dekoracyjne wykonane są ze szkła dymionego na różne barwy, zupełnie kolorowego albo z miejscowo nałożonym efektem metalicznym.

Po czwarte – sposobem rozpraszania światła. Dekoracyjność żarówek nie kończy się na ich wyglądzie. Ważne jest także to, co robią ze światłem. W zależności od zastosowanego szkła, jego faktury i przejrzystości możemy uzyskać miękkie, rozproszone oświetlenie lub ostre kierunkowe wiązki.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz