Materiał Partnera

Charakterystyka żaluzji fasadowych

Charakterystyka żaluzji fasadowych

Żaluzje fasadowe mają dość delikatną konstrukcję. Na ogół są wykonane z aluminium. Mocuje się je na zewnątrz fasady budynku, gdzie zresztą doskonale się sprawdzają. Zapewniają odpowiednią przepuszczalność światła, a po opuszczenia całkowicie wyciemniają pomieszczenie. To alternatywa dla rolet zewnętrznych, które nie prezentują się zbyt dobrze w nowym budownictwie.

Ochrona przed słońcem

Żaluzje fasadowe przede wszystkim skutecznie chronią wnętrze budynku przed jego nadmiernym nasłonecznieniem. Ponadto poprawiają jego wygląd i nadają całej elewacji nowoczesnego charakteru. Przydają się zwłaszcza wtedy, gdy okna są spore lub nawet mamy przeszklone całe ściany. Warto wtedy skontaktować się z ich dystrybutorem, firmą Okna Jachimczak.

W przypadku dużych obiektów pełnią w zasadzie rolę swego rodzaju izolatora. Wpływają bowiem na właściwy rozkład temperatury wewnątrz budynku i na pracę systemu klimatyzacyjnego, chroniąc go przed zbytnim obciążeniem. Dlatego też coraz częściej stawia się na żaluzje fasadowe zamiast na tradycyjne rolety zewnętrzne. Są one również bardzo łatwe do sterowania. Ich zamykanie i otwieranie odbywa się bardzo płynnie i obejmuje kąty 90 oraz 180 stopni. Pozwala to na ustawienie wybranego stopnia przenikania światła słonecznego do środka.

Izolacja akustyczna

Co ciekawe, żaluzje fasadowe obniżają też poziom hałasu, który dobiega z zewnątrz. Na ogół montuje się lamele ruchome, ale na życzenie wykonywany jest także montaż stały. Odbywa się to na trzy różne sposoby. Żaluzje tego typu montowane są bezpośrednio do ściany, do ramy okna bądź do konstrukcji fasady. Dzięki temu można je odpowiednio wyregulować i dopasować do własnych potrzeb. Żaluzje fasadowe z powodzeniem mogą współpracować z systemem automatyki pogodowej. Najczęściej są pokryte wysokiej jakości powłokami lakierniczymi, co przekłada się na wysoką odporność na niekorzystne warunki pogodowe.

Gdzie używa się żaluzji fasadowych?

Gdzie montuje się żaluzje fasadowe? Sporą popularnością cieszą się przede wszystkim w nowoczesnym budownictwie, dla którego charakterystyczna jest duża ilość przeszkleń. Na ogół zobaczyć je można na budynkach z dużymi, wysokimi oknami, które nierzadko pokrywają całą ścianę. Coraz częściej żaluzje fasadowe są wykorzystywane również w obiektach użyteczności publicznej, a więc w hotelach czy pensjonatach. Powszechnie mocowane są w dużych galeriach handlowych, a także w nowoczesnych biurowcach i drapaczach chmur. W tym przypadku są o wiele lepszym rozwiązaniem niż popularne jeszcze do niedawna rolety zewnętrzne.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz