Materiał Partnera

Charakterystyka tkanin sztruksowych

Charakterystyka tkanin sztruksowych

Myśląc o tkaninie, jaką jest sztruks, możesz zauważyć, że najczęściej jest on noszony w okresie jesienno-zimowym. Jest to ciepły materiał, który zapewnia komfort w chłodne dni, szczególnie panom. Oczywiście to nie jedyna zaleta tej tkaniny – jest ona niezwykle miła w dotyku i wygodna. Charakterystyczną dla niej cechą jest prążkowany fason, który na pewno często widzisz na dżinsach lub marynarkach. Co jeszcze warto wiedzieć o sztruksie?

Tkaniny sztruksowe a trendy modowe

Sztruks był bardzo modny przez kilkoma laty, a w tym roku znowu wraca do łask. Jego funkcjonalność doceni każdy, kto ceni sobie wygodę w eleganckim wydaniu. Tę tkaninę cechuje swego rodzaju korzystna „masywność”. Chodzi o ciężkość i grubość ubrań, które nie mają negatywnego wpływu na komfort użytkowania. Natomiast nierównomierna struktura materiału dodaje oryginalności i sprawia, że całość stylizacji wygląda niebanalnie. Oprócz tego sztruks daje niezwykłą przyjemność noszenia i doskonale komponuje się z elementami garderoby wykonanymi z innych tkanin.

Przyjemny i ciepły sztruks: jak wybrać najlepszą wersję tkaniny?

Sztruks to nie tylko szarość, czerń i zieleń. Jego szeroka gama kolorystyczna zaskakuje. Nie ogranicza się do standardowych kolorów. Wręcz przeciwnie, tekstura tego materiału wydobywa piękną głębię barw z odważnych odcieni. Mowa tutaj np. o czerwieni, a nawet o żółci.

Specjalista z Omegatex wyjaśnia, że istnieją dwa rodzaje tkaniny sztruksowej. Jest opcja nabycia:
  • sztruksu elastycznego –charakteryzuje się dobrą przepuszczalnością powietrza i zapewnia wygodę codziennego użytkowania. Ponadto sztruks z dodatkiem elastanu sprawia, że tkanina zachowuje długą żywotność, a Ty nie musisz martwić się o konieczność zakupu spodni w najbliższym czasie.
  • sztruks „standardowy” – składa się w stu procentach z bawełny. Jego gramatura jest zbita i masywna, zachowując przy tym lekkość i wygodę użytkowania. Ten materiał, podobnie jak sztruks z dodatkiem elastanu, jest niesamowicie wytrzymały i będzie służył Ci wiele lat. W zimowe dni ochroni Twoje ciało przed ryzykiem odmrożenia i zapewni utrzymanie odpowiedniej temperatury przez cały czas.

Już sam wygląd sztruksu sugeruje, że jest to materiał przyjemny i miły w dotyku.
I rzeczywiście, obie odmiany zaskakują pozytywnie teksturą. Właśnie dlatego sztruks jest wykorzystywany nie tylko na spodnie. Gustowne marynarki, eleganckie kurtki, stylowe spodenki i niesamowicie modne spódniczki – do wyboru do koloru. Można z niego uszyć wiele elementów stroju.

Kupno tkanin sztruksowych

Najwięcej propozycji sprzedaży tkaniny sztruksowej znajdziesz na stronach internetowych. Możesz kupić gotowe produkty sztruksowe oraz sam materiał, z którego później stworzysz odzież na własną rękę! Obejrzyj oferty i wybierz najkorzystniejszą dla siebie.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz