Materiał Partnera

Charakterystyka szaf przesuwnych

Charakterystyka szaf przesuwnych

Marzysz o wielkiej, pojemnej szafie, która doskonale wkomponuje się we wnętrze twojego mieszkania? Nie jesteś pewien, czy metraż lokalu umożliwi ci wygospodarowanie wystarczającego miejsca na takie rozwiązanie? Koniecznie weź pod uwagę budowę szafy wnękowej z drzwiami przesuwnymi. Taki mebel pozwoli ci w pełni wykorzystać wszystkie zakamarki mieszkania i będzie ciekawym elementem aranżacyjnym.

Zamówienie mebli na wymiar to najprostszy sposób na optymalną aranżację wnętrza. Urządzając pomieszczenia gotowymi meblami nigdy nie uda się dopasować ich tak, by całość tworzyła układ maksymalnie wygodny i elegancki. Największym wyzwaniem okazuje się zwykle zorganizowanie strefy przechowywania, dlatego wśród wszystkim mebli wykonywanych na zamówienie największym zainteresowaniem cieszą się właśnie szafy.

Zalety szaf wnękowych

Jak wskazuje już sama nazwa, szafy tego typu pozwalają wydajnie zagospodarować wnęki konstrukcyjne w mieszkaniu. Zwłaszcza w starszych budynkach bardzo często spotykamy pomieszczenia o nietypowych kształtach i wymiarach, pełne skosów i zakamarków utrudniających wygodną aranżację przestrzeni. Przemyślana zabudowa takiej wnęki pozwoli stworzyć przestrzeń do przechowywania różnych przedmiotów – mniejsze szafki nadadzą się do składowania rozmaitych drobiazgów, środków czystości czy butów, natomiast większe zwykle wykorzystywane są w charakterze garderób bądź spiżarni.

Szafa z drzwiami przesuwnymi

Duża szafa w zabudowie to dobry pomysł nie tylko wtedy, gdy w mieszkaniu mamy wnęki. W wielu nowoczesnych wnętrzach szafa w zwartej zabudowie od podłogi do sufitu montowana jest wzdłuż jednej ściany pomieszczenia. Taki mebel co prawda zmniejsza pomieszczenie, za to pozwala utrzymać w nim idealny porządek i schować wszystkie niepotrzebne przedmioty – mówi ekspert z firmy FORMCOLOR.

I właśnie w takich meblach najczęściej stosowane są drzwi przesuwne. W przeciwieństwie do klasycznych drzwi rozwieranych nie wymagają one miejsca przed meblem. Skrzydła nie odchylają się na zawiasach, ale poruszają po szynach równolegle do tylnej ściany szafy. Właśnie dlatego mogą być ustawiane w dowolnym pomieszczeniu, nawet w bardzo wąskim korytarzu. Szafa przesuwna jest więc dobrą propozycją zarówno do dużych, jak i bardzo małych mieszkań.

Kolejną zaletą szaf przesuwnych jest elegancki wygląd. Ponieważ takie sprzęty wykonuje się na zamówienie, to klient decyduje o materiale, z którego mebel będzie zbudowany, jego kolorze, rodzaju okuć, a nawet rozkładzie półek czy drążków na wieszaki w jego wnętrzu.

Fronty drzwi przesuwnych mogą być wykonane z tradycyjnych materiałów, wykończone rozmaitymi okleinami, a nawet ozdobnym szkłem lub zwierciadłem. Szczególną sympatią klientów cieszy się to ostatnie rozwiązanie. Duże lustra na szafie pozwalają optycznie powiększyć pomieszczenie, są też bardzo przydatne w przypadku garderób; dobierając kreację, możemy szybko zweryfikować efekty zestawień różnych ubrań.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz