Materiał Partnera

Charakterystyka rolet rzymskich

Charakterystyka rolet rzymskich
Rolety rzymskie stanowią połączenie estetyki zasłon z funkcjonalnością i wygodą rolet – nic dziwnego zatem, że to nowoczesne rozwiązanie staje się coraz bardziej popularne. Znakomicie będą spisywać się zarówno w klasycznie urządzonym salonie domowym, jak i nowoczesnym biurze. Co warto o nich wiedzieć i dlaczego warto się na nie zdecydować? Odpowiedzi znajdziemy w poniższym artykule.

Roleta rzymska – co to takiego?

Pod względem mechanizmu działania roleta rzymska przypomina zwykłą roletę, to znaczy zwija się i rozwija w kierunku pionowym po pociągnięciu umieszczonego u góry sznurka. To, co różni roletę rzymską od innych rolet jest… brak rolki, na którą mógłby być nawijany materiał. Zamiast niej w tkaninie rolety umieszczone są równoległe do siebie, poziome pręciki, połączone sznurkami – takie rozwiązanie powoduje, że materiał podczas podnoszenia układa się w charakterystyczne, równe fałdy.

Materiał na rolety

Rolety rzymskie wykonywane są z materiałów o różnej gramaturze, każdy z nich inaczej się prezentuje. Przykładowo lekkie i przezroczyste tkaniny idealnie spiszą się w pomieszczeniach ciemniejszych, bowiem będą rozpraszać światło i stanowić ozdobę okna. Materiały grube sprawdzą się z kolei w sytuacji, kiedy głównym zadaniem rolety jest ograniczenie ilości światła napływającego z zewnątrz.

Mocowanie

Roletę typu rzymskiego można bardzo zawiesić zarówno na ramie okiennej, podobnie jak klasyczne minirolety, lub przymocować do ścian lub sufitu. Niektóre modele przystosowane są do wieszania jak zasłony, na karniszu. Zarówno montaż, jak i demontaż rolety jest bardzo prosty, zatem upranie tkaniny nie jest żadnych problemem.

Gdzie kupić rolety?

Rolety rzymskie to wyposażenie domu, które powinno być nie tylko estetyczne, ale również solidne, trwałe i funkcjonalne – to wszystko gwarantują jedynie najlepsze tkaniny i tworzywa. Dlatego warto zdecydować się na rolety od sprawdzonych producentów, takich jak firma Doran.

Rolety do domu i do biura

Gdzie roleta będzie się dobrze prezentować? Tak naprawdę nie ma żadnych ograniczeń – sprawdzi się zarówno jako osłona okien w salonie, jak i w kuchni, w łazience, czy gabinecie. Dzięki szerokiemu wyborowi tkanin o różnej gramaturze, kolorystyce i deseniach z łatwością można dobrać roletę odpowiednią do danego wnętrza. Rolety rzymskie dostępne są również w różnych szerokościach – znajdziemy wśród nich modele idealne do zasłonięcie pojedynczego, wąskiego okna, jak i długich przeszkleń, typowych dla nowoczesnej architektury.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz