Materiał Partnera

Charakterystyka rolet austriackich

Charakterystyka rolet austriackich

Rolety austriackie uznawane są za bardzo funkcjonalne. Są proste w obsłudze i umożliwiają dowolne regulowanie natężenia naturalnego światła we wnętrzach. Są bardzo dekoracyjne, ale przy odpowiedniej aranżacji sprawdzą się we wnętrzach każdego rodzaju. Nadają bowiem wyjątkowego charakteru stylowym pomieszczeniom, ale mogą także w ciekawy sposób przełamać nowoczesny minimalizm. W tym artykule postaramy się przybliżyć charakterystykę rolet austriackich.

Rolety austriackie – czym się charakteryzują?

Rolety austriackie są bardzo dekoracyjne. Szyje się je na pionowych taśmach, dzięki którym materiał jest drapowany na całej długości. Do wykonania tego typu rolet potrzebna jest spora ilość tkaniny. Częstym rozwiązaniem jest dekorowanie dolnych fałd rolety za pomocą koralików, kryształków czy innych ozdób pasmanteryjnych. Rolety austriackie mogą być sterowane łańcuszkiem, sznurkiem lub elektrycznie. Rolety austriackie bardzo często stanowią oryginalną alternatywę dla tradycyjnych zasłon okiennych.

Wysokiej jakości rolety austriackie można kupić w A.B. Varia. Pracownia dekoracji okien, prowadzonej przez Annę Bojanowską w Warszawie.

Jak montuje się rolety austriackie?

Rolety austriackie można zamontować w tradycyjny sposób, czyli do ściany lub sufitu. Jeśli jednak z jakiegoś powodu nie możemy bądź nie chcemy ingerować w ściany lub sufit, możemy zdecydować się na montaż bezinwazyjny, czyli przymocowanie rolety bezpośrednio do ramy okna. W tym celu wykorzystuje się specjalne uchwyty. Musimy jednak pamiętać, że rolety austriackie najlepiej będą prezentować się, gdy zakryją całą wnękę okienną.

Jak czyścić rolety austriackie?

Wbrew pozorom, pomimo dużej dekoracyjności rolet austriackich, nie są one trudne do utrzymania w czystości. Charakterystyczne marszczenia tkaniny w tego typu roletach sprawiają, że szybciej się one brudzą, ponieważ osiada na nich kurz, dlatego tak ważne jest, abyśmy pamiętali o ich regularnej pielęgnacji. Tkaniny, z jakich wykonuje się rolety austriackie, charakteryzują się wysoką wytrzymałością i bez obaw można je wielokrotnie prać w pralce w temperaturze 30˚C. Rolety możemy też oddawać do czyszczenia chemicznego.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz