Materiał Partnera

Charakterystyka pomp wysokiej wydajności

Charakterystyka pomp wysokiej wydajności

Jak wskazuje sama nazwa, pompy wysokiej wydajności to urządzenia o szczególnej charakterystyce i przeznaczeniu. Służą głównie do odprowadzania dużych ilości wody z zalanych terenów, nawet do 7800 m3 na godzinę. Jakie dokładnie mają zastosowanie, czym charakteryzują się poszczególne typy urządzeń, a także kto najczęściej z nich korzysta? Serdecznie zapraszamy Państwa do lektury.

Cechy pomp wysokiej wydajności

Urządzenia te, zwane również pompami przeciwpowodziowymi, muszą charakteryzować się kilkoma parametrami. Pierwszym jest konieczność bardzo dużej wydajność pompowania, istotną rolę odgrywa także możliwość i szybkość zasysania, a przy tym możliwie cicha praca. Produkcją tego typu mobilnych pomp zajmuje się m.in. firma BBA Pumps, która w swojej ofercie ma modele o wydajności od 190 m3 do 7800 m3 na godzinę. Dla łatwości obsługi pompy te zostały wyposażone w automatyczny system zasysania, pompę próżniową, dzięki czemu nie ma potrzeby wstępnego zalewania pompy przed jej użyciem.,. Niezależnie od modelu, pompy te mają aż 4-letnią gwarancję, a także cechują się cichą pracą dzięki dźwiękochłonnym osłonom. W przypadku najbardziej wydajnego urządzenia, poziom generowanego hałasu został w znaczący sposób ograniczony do 75 dB z odległości 10 m. Istotne znaczenie w przewoźnych pompach wysokiej wydajności ma oczywiście także napęd. Zazwyczaj jest on wysokoprężny, jednak można znaleźć także urządzenia z napędem elektrycznym. Te ostatnie są najlepszym rozwiązaniem w miejscach, gdzie mamy swobodny dostęp do źródła zasilania.

Praktyczne zastosowanie pomp wysokiej wydajności

Urządzenia te znajdują zastosowanie przede wszystkim w przypadku powodzi, gdy bardzo ważny jest czas reakcji. Dlatego tak istotną rolę odgrywa to, aby pompa była wyposażona w sprawdzony i niezawodny silnik, co zagwarantuje jej wysoką wydajność. Kolejnym obszarem zastosowań jest możliwość ich użycia jako urządzeń odwadniających na budowach, także jako alternatywa dla pomp do igłofiltrów. Można spotkać je ponadto jako pompy do bypassów ścieków, a także przy odprowadzaniu wód z zalanych dróg i kanalizacji. Ze względu na swoje zastosowanie, często korzystają z nich jednostki straży pożarnej.

Pompy wysokiej wydajności, jak wskazuje sama nazwa, muszą pracować wydajnie i w trudnych warunkach, dlatego też istotna jest ich całkowita niezawodność. Właśnie takie urządzenia można znaleźć w ofercie  firmy BBA Pumps, które na rynku istnieje od ponad 60 lat. Dzięki tak długiej działalności, zakupując rozwiązania tej firmy mamy pewność, że będą one skuteczne oraz uchronią ludzi i mienie przed jeszcze poważniejszymi skutkami powodzi. 

Opracowanie:
Piaseczno, Żeromskiego 39A
tel. 227 138 611
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz