Materiał Partnera

Charakterystyka pojemników pełnych

Charakterystyka pojemników pełnych

Pojemniki pełne wykorzystywane są w wielu miejscach. Można je znaleźć m.in. w fabrykach, magazynach, sklepach, składach budowlanych oraz wielu innych przedsiębiorstwach. Są tak popularne, gdyż ze względu na funkcjonalność oraz pełne dopasowanie do potrzeb użytkownika ułatwiają efektywną organizację dowolnej przestrzeni. Dowiedz się, czym charakteryzują się pojemniki pełne oraz jakie są konkretne zalety posiadania ich w swojej firmie.

Pojemniki pełne – charakterystyka

Pojemniki pełne, tak jak pojemniki siatkowe, to produkty wykonane z metalu. Dzięki temu, że mogą posiadać dowolne parametry techniczne, świetnie spisują się w wielu branżach. Tego typu pojemniki mogą mieć tradycyjną formę (pełne pojemniki) bądź posiadać pokrywę lub praktyczną, ruchomą burtę. Popularność tego typu wyposażenia wynika także z faktu, że niektóre z nich mogą być wzmacniane, co oznacza, że świetnie sprawdzą się w firmach, w których mocniej się je eksploatuje. Tym samym chętnie wykorzystuje się je np. w branży przemysłoACwej oraz transportowej. Kontenery z metalu charakteryzują się także tym, że są malowane natryskowo, elektrostatycznie lub cynkowane. Tego typu pojemniki pełne stanowią świetne uzupełnienie wyposażenie każdej firmy, w której znajdują się już pojemniki składane, palety oraz wózki transportowe itp.

Czemu warto posiadać pojemniki pełne w swojej firmie?

Warto posiadać pojemniki pełne na wyposażeniu firmy, gdyż mają wiele zastosowań. Ich podstawową funkcją jest przechowywanie produktów, co z pewnością jest dobrym pomysłem, gdyż ze względu na pełne dopasowanie do potrzeb klienta, wyróżnia się kontenery metalowe na produkty sypkie, zbudowane z dużych elementów itp. Dzięki nim możliwe jest także zaoszczędzenie cennego miejsca w magazynie, gdyż z łatwością stawia się je jedne na drugich.

Ponadto, pojemniki pełne, to niezastąpiona pomoc w transporcie. Jeśli firma zdecyduje się na kontenery wzmacniane, to ma gwarancję, że będą trwałe. Dodatkowo, wiele z nich posiada również nóżki lub kółka, co jeszcze bardziej ułatwia transport i wykonanie czynności takich jak np. przeniesienie kontenera na paletę – podkreśla specjalista z firmy „SPÓJNIA” z Poczesnej.

Warto podkreślić, że pojemniki pełne cechuje duża nośność, przez co sprawdzają się nawet podczas przechowywania przedmiotów o dużej masie. Niektóre z nich wytrzymują obciążenie nawet do 1000 kg! Ich zaletą jest także to, że mimo nośności same w sobie są bardzo lekkie (ważą ok. 100 kg). Dodatkowo, są trwałe, a także można je w pełni dopasować do potrzeb firmy, co oznacza, że mogą mieć np. burtę, pokrywę, kółka itd.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz