Materiał Partnera

Charakterystyka podnośników koszowych teleskopowych

Charakterystyka podnośników koszowych teleskopowych

Podnośniki to maszyny, które mają szerokie zastosowanie. Posiada je wiele firm przemysłowych, budowlanych czy energetycznych. Świadczone są nimi również specjalistyczne i szerokie usługi – prace wysokościowe. Przykładem jest remont wentylacji i klimatyzacji budynku czy montaż reklam wielkoformatowych. Jeśli chodzi zaś o ich rodzaje, wyróżnia się kilkanaście typów podnośników koszowych. Do jednych z najlepszych zalicza się te teleskopowe.

Rodzaj podnośników koszowych teleskopowych

Podnośniki koszowe teleskopowe są znacznie bardziej uniwersalne w zastosowaniu i silniejsze od podnośników nożycowych oraz przegubowych. Nic dziwnego, że można je spotkać na wielu placach montersko-budowlanych. Wykorzystywane przy tym są różne typy podnośników teleskopowych. Kategoryzuje się je m.in. ze względu na sposób zasilania napędu. Obok najpopularniejszych maszyn spalinowych wyróżnia się zatem te elektryczne oraz pracujące dzięki butlom z gazem LPG.

Jeśli chodzi o konstrukcje, podnośniki koszowe teleskopowe spotykamy w dwóch rodzajach. Pierwszym są maszyny samojezdne sterowane specjalnymi panelami. Drugie zaś to podnośniki, których części robocze są montowane na naczepach samochodów ciężarowych. W Polsce obie technologie są tak samo mocno spopularyzowane i wydajne.

Zakres pracy podnośników teleskopowych

Podnośniki teleskopowe są dzisiaj wykorzystywane do różne rodzaju prac. To dzięki nim można montować klimatyzację i wentylację oraz reklamy bez konieczności rozkładania rusztowania. To one pomagają w pracach konserwacyjnych, termoizolacyjnych oraz utrzymania czystości elewacji. Wreszcie to one mają duże znacznie przy wycince drzew i usuwaniu starych gałęzi. Podnośniki wynajmowane są dzisiaj przez klientów indywidualnych, biznesowych oraz publicznych. Szeroką ofertą przy tym wyróżnia się firma Tomasza Krakowiaka ELEKTRO-INSTAL, która podejmuje się nawet prac dotyczących montażu konstrukcji stalowych m.in. scen koncertowych.

Takie działania są jednak możliwe dzięki świetnym parametrom pracy podnośników teleskopowych. Ich wysięg może wynosić nawet ponad 25 metrów przy udźwigu około 250 kilogramów. Do ich największych zalet zalicza się jednak możliwość obrotu w zakresie 360 stopni, napęd na wszystkie koła z blokadą mechanizmu różnicowego oraz duża prędkość podnoszenia. To właśnie te parametry zapewniają doskonałe możliwości manewrowania, nawet przy pokonywaniu przeszkód na wysokościach. 

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz