Artykuł sponsorowany

Charakterystyka olejków do masażu

Charakterystyka olejków do masażu
Masaż może być znakomitym sposobem na regenerację organizmu, uwolnienie się od bólu pleców i zmęczenia. Wspaniałym dodatkiem do masażu będą aromatyczne olejki. Poznajcie ich rodzaje i działanie, zanim zdecydujecie, czy chcecie poddać się takiemu zabiegowi.


Masaż aromaterapeutyczny

W tym rodzaju masażu dużą rolę odgrywają wonne olejki eteryczne i ich pozytywne oddziaływanie na nasze samopoczucie. Technika masowania polega tu głównie na głaskaniu, ugniataniu i rozcieraniu skóry. Właśnie podczas masażu olejki najlepiej się wchłaniają, potrzebują od 20 do 70 minut, by przeniknąć do naszego układu krążenia. Wybór konkretnego olejku zależy od predyspozycji danej osoby. Większość z tych środków ma działanie przeciwbakteryjne, a w połączeniu z masażem redukują napięcie. Pobudzają też krążenie, regenerują wygląd skóry, poprawiając jej elastyczność i łagodząc stany zapalne.


Charakterystyka wybranych olejków

Jak zauważa nasza rozmówczyni ze sklepu Profarm prowadzącego sprzedaż olejków eterycznych – klienci mają dziś do wyboru niebywałe bogactwo tych specyfików. Dla przykładu przyjrzymy się kilku z nich. Olejek bergamotowy jest doskonałym naturalnym lekarstwem na napięcie, stres, depresję, działając przeciwbólowo, antyseptycznie i uspokajająco. Wiele dobrego można powiedzieć również o olejku cedrowym mającym m.in. działanie grzybobójcze i pobudzające, skutecznie redukującym cellulit i tkankę tłuszczową, polecanym do różnych rodzajów cery. Olejek cedrowy niweluje trądzik, łupież i zapalenia skóry. Do masażu sprawdza się również olejek cyprysowy o działaniu rozkurczowym i pobudzającym trawienie, redukuje również bóle miesiączkowe oraz zabija wszelkie grzyby i bakterie chorobotwórcze. Dużym atutem jest jego zapach. Na redukcję stanów lękowych i poprawę koncentracji polecamy olejek cytrynowy, a na infekcje dróg oddechowych i bóle głowy – olejek eukaliptusowy. Osoby cierpiące na reumatyzm mogą znaleźć ukojenie w olejku goździkowym i jałowcowym, ten drugi powinien pomóc również w przypadku cellulitu i rozstępów. Panie lubiące zapach lawendy być może zainteresuje olejek lawendowy, polecany na problemy związane z menopauzą i napięcia nerwowe. Z kolei na sforsowane mięśnie czy bóle kości i stawów skutecznym antidotum powinien okazać się olejek z liści manuki, australijskiego drzewa, którego liście bogate są w dobroczynne olejki eteryczne. Melisa znana jest ze swoich właściwości uspokajających – olejek melisowy również świetnie łagodzi silne napięcia nerwowe. I na koniec naszego zestawienia może mniej znana propozycja – olejek paczuli ze zmysłową nutą piżma jest wspaniałym afrodyzjakiem, a do tego świetnie wpływa na kondycję skóry dojrzałej oraz łagodzi różnego rodzaju problemy skórne, takie jak trądzik czy blizny.     

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz