Materiał Partnera

Charakterystyka maszyn szwalniczych

Charakterystyka maszyn szwalniczych

Maszyny szwalnicze to jeden z podstawowych elementów wyposażenia każdej dobrze działającej szwalni. Dzięki nim, szycie odbywa się bez żadnych przeszkód. Istnieją maszyny o różnych parametrach technicznych, wykorzystywane do rozmaitych rodzajów robót. Charakterystykę maszyn szwalniczych, wraz z wymienieniem ich poszczególnych rodzajów, prezentujemy w niniejszym artykule. Zapraszamy do lektury.

Rodzaje maszyn szwalniczych

Jednym z najpopularniejszych typów maszyn szwalniczychstębnówki. Mogą one występować w wariantach jedno- i dwuigłowym. Te pierwsze służą przede wszystkim do szycia lekkich i miękkich materiałów (ubrań, pościeli, bielizny i innych), a wybrane modele są stosowane również do szycia ciężkiego (na przykład tkanin technicznych czy skór). Stębnówki dwuigłowe są wykorzystywane w podobnych celach, choć ich niewątpliwym atutem jest możliwość wykonywania dwóch równoległych szwów oraz zakrętów igły. Podwójny ścieg pozwala na obszywanie kieszeni, wszywanie ekspresów, jak również na inne roboty krawieckie.

Poza stębnówkami wyróżniamy inne urządzenia. Należą do nich między innymi guzikarki, czyli maszyny szwalnicze stosowane do przyszywania guzików płaskich lub na słupku. Wśród wartych wzmiankowania maszyn trzeba też wspomnieć dziurkarki (do obszywania dziurek ściegiem płaskim stębnówkowym lub łańcuszkowym), owerloki (maszyny zabezpieczające brzegi materiałów, zapewniające zszywanie odzieży przy zachowaniu elastycznego ściegu; używane również do wykonywania ściegów ozdobnych), ryglówki (urządzenia szwalnicze do różnych rodzajów rygli) i renderki, czyli maszyny drabinkowe stosowane przy szyciu dzianin.

Maszyny nowe czy używane?

Kompletując wyposażenie szwalni, należy rozważyć, na jakich maszynach szwalniczych dokładnie nam zależy. Nie chodzi wyłącznie o ich rodzaj i przeznaczenie, ale też o stan zachowania. W powszechnej sprzedaży możemy znaleźć maszyny szwalnicze nowe i używane. Takie urządzenia udostępniają do nabycia renomowane hurtownie, na przykład OMB Group z Łodzi. Nie każda maszyna używana musi być gorsza od nowej – sporą rolę odgrywają zastosowane w niej części zamienne, akcesoria i inne elementy wyposażenia. W razie wystąpienia problemów z użytkowaniem, pomocą służy serwis maszyn szwalniczych.

Tylko właściwie dobrane maszyny szwalnicze będą w stanie spełnić powierzone im zadania. Z tego względu warto zadbać o ich dobry stan techniczny, a także o odpowiednie współgranie z innymi urządzeniami stanowiącymi wyposażenie szwalni, chociażby maszynami prasowalniczymi. W przypadku wątpliwości na temat tego, jakie maszyny szwalnicze wybrać, warto skonsultować się ze specjalistami. Przedstawiciele OMB Group oraz innych hurtowni z wyposażeniem dla szwalni służą fachową radą i pomocą – są w stanie odpowiedzieć na najbardziej nurtujące pytania oraz dobrać urządzenia dostosowane do potrzeb i oczekiwań.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz