Artykuł sponsorowany

Charakterystyka maszyn pakujących do produktów sypkich

Charakterystyka maszyn pakujących do produktów sypkich

Obecnie firmy produkcyjne zmuszone są do szukania nowych rozwiązań technologicznych, które pozwoliłyby na zwiększenie efektywności produkcji. Jednym z najbardziej innowacyjnych rozwiązań technologicznych są maszyny pakujące, które można stosować w przemyśle spożywczym do pakowania produktów sypkich. W artykule omówimy zastosowanie tych urządzeń. Zapraszamy do lektury.

Zastosowanie automatów pakujących w przemyśle spożywczym

Maszyny pakujące do produktów sypkich, pylistych i granulatów w przemyśle spożywczym służą do dokładnego i szybkiego pakowania produktów, takich jak: mąka, cukier, sól, kasza, sól, przyprawy, zboża, kawa i herbata. Urządzenia te umożliwiają dokładne i precyzyjne pakowanie surowców w odpowiednio dostosowane do tego opakowania z folii (o gramaturze ustalonej z producentem maszyny), co zapewnia ich bezpieczne przechowywanie oraz transport. Automaty pakujące w przemyśle spożywczym muszą być zaprojektowane tak, aby zapewnić ochronę produktów przed wilgocią, kurzem i innymi czynnikami zewnętrznymi, które mogą je uszkodzić .

Dozownik ma znaczenie

Maszyny pakujące do produktów sypkich, dzięki zastosowaniu zaawansowanych technologii, są w stanie zapewnić wysoką wydajność i niezawodność. Za precyzyjne porcjowanie pakowanej substancji jest odpowiedzialny dozownik, który może wykorzystywać różne metody pomiaru, aby zapewnić dokładny poziom produktu w opakowaniu. Producent automatów pakujących IARO wyposaża swoje urządzenia w jeden z poniższych:

  • dozownik objętościowy z jednym pojemnikiem odmierzającym porcję,

  • dozownik ślimakowy z jednym ślimakiem porcjującym,

  • dozownik podwójny ślimakowy i objętościowy (z możliwością przestawiania typu dozownika na jeżdżącym stole w zależności od rodzaju pakowanego produktu).

Wielkość pakowanej porcji jest zawsze uzgadniana z producentem.

Dodatkowe wyposażenie automatów pakujących

Maszyny do pakowania produktów sypkich, oprócz dozowników, są wyposażone m.in. w sterowniki i panel operatorski, układ autodiagnostyczny, napęd ściągania folii, szczęki zgrzewające oraz zespół formujący torebkę. Ponadto automaty pakujące mogą zostać wzbogacone o inne elementy usprawniające proces pakowania. Zaliczymy do nich np. datowniki fleksograficzne, transportery podające i odpierające, układ usuwania tlenu z opakowania, czy układ do wykonywania otworów na palce. Elementy, o których wspomniano, mogą zwiększyć wydajność i jakość produkcji, a dodatkowo ułatwić proces przenoszenia i przechowywania produktów.

Opracowanie:
Gniezno, Trzemeszeńska 8-10
tel. 61 424 32 52
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz