Materiał Partnera

Charakterystyka listew obrazowych

Charakterystyka listew obrazowych

Listwy obrazowe wykorzystywane są nie tylko do oprawy obrazów. Służyć mogą bowiem także do oprawy luster, fotografii i pamiątek. Ze względu na swoje szerokie zastosowanie, w sprzedaży spotkać możemy różne rodzaje listew obrazowych. Mogą być one wykonane z  drewna naturalnego, MDF oraz tworzyw sztucznych. Występują w szerokiej gamie  kolorystycznej i różnorodnym wzornictwie.

Duży wybór wzorów i kolorów

Listwy obrazowe możemy zamówić na wymiar, płacąc za 1 m2 wyrobu. Dzięki temu możliwe jest ich idealne dopasowanie do wielkości obrazu lub innego przedmiotu, który chcemy oprawić. Dobrze dobrana listwa obrazowa potrafi bowiem całkowicie odmienić wygląd obrazu, odświeżyć go oraz nadać mu zupełnie nowego charakteru. Szczególnie starsze obrazy i rodzinne pamiątki, po wymianie ramy zyskują nowe życie i jeszcze bardziej cieszą nasze oczy. W zależności od gustu oraz preferencji, możemy wybrać listwy, które najlepiej pasują do naszego wnętrza lub rodzaju oprawianego obrazu. Ciekawy wybór listew ma  firma Sayart.

W sprzedaży dostępne są zarówno proste listwy obrazowe występujące w różnych kolorach, jak i bogato zdobione ornamentowe. Przy wyborze listew obrazowych warto zwrócić uwagę także na szerokość ramy, która powinna zostać właściwie dobrana do wielkości oprawianego przedmiotu. Listwy obrazowe występują bowiem nie tylko w wielu wzorach, ale także w różnych szerokościach. Pasują więc zarówno do mniejszych, jak i większych obrazów.

Materiał wykonania to istotna kwestia

Listwy obrazowe mogą być wykonane z drewna, MDF, aluminium, a także z tworzyw sztucznych. Jednak zdecydowanie najbardziej popularnym materiałem, z którego wykonuje się listwy obrazowe, jest drewno. Jest to bowiem surowiec nie tylko estetyczny, ale przede wszystkim trwały. Drewno nadaje wnętrzu estetycznego charakteru oraz jest materiałem naturalnym, co docenią osoby preferujące praktyczne i ekologiczne rozwiązania. Oprawione w drewniane listwy obrazy zyskują nie tylko atrakcyjny, ale i elegancki wygląd. Są przy tym trwałe, gdyż drewno jest materiałem odpornym na uszkodzenia. Zamawiając drewniane listwy obrazowe, należy zwracać jednak uwagę na rodzaj drewna, z którego zostały wykonane. Najlepsze pod listwy obrazowe są bowiem bezsękowe gatunki drewna, które nie tylko prezentują się estetycznie, ale są także bardzo wytrzymałe. Oprócz drewna popularne są też listwy aluminiowe – choć ich zastosowanie jest oczywiście ściśle uzależnione od charakteru dzieła sztuki, które będzie weń oprawiane.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz