Materiał Partnera

Charakterystyka kuchni w stylu klasycznym

Charakterystyka kuchni w stylu klasycznym

Kuchnia w stylu klasycznym to aranżacja, na którą decyduje się w ostatnich latach coraz większa liczba osób. Nie da się ukryć, że na tle różnego rodzaju dostępnych rozwiązań wyróżnia się ona niepowtarzalnym klimatem, nie tracąc jednocześnie nic ze swojej funkcjonalności. Dlatego też, biorąc pod uwagę fakt, że urządzanie kuchni to zazwyczaj inwestycja na lata, warto rozważyć wykonanie jej w nieprzemijalnym stylu klasycznym.

Nie bójmy się klasyki

Ponadczasowość, elegancja i harmonia - to właśnie kuchnia w stylu klasycznym. Tworzące ją meble kuchenne są najczęściej niezwykle charakterystyczne: cechują się rzeźbieniami, wykwintną estetyką, prostymi liniami lub wstawkami ze szkła. W takim przypadku zazwyczaj fronty szafek są bogato zdobione, szklenia podzielone szprosami, szkła fazowane lub zmatowione, krawędzie blatów i listew wykończone dekoracyjnymi frezowaniami, a całość niekiedy zwieńczona jest gzymsem lub różnego rodzaju ornamentami. Jednak klasyka nie oznacza przestarzałych rozwiązań, gdyż zazwyczaj kuchnie te wyposażone są w zaawansowane technologicznie akcesoria oraz stylizowany sprzęt AGD, które znacznie usprawniają pracę i przygotowywanie posiłków. Dostępne są także różnego rodzaju systemy, na przykład szafek narożnych czy wewnętrzne windy lub kosze cargo, które nie zaburzą zewnętrznego, klasycznego wyglądu, a znacząco ułatwią życie. We wnętrzach tego typu doskonale sprawdzają się naturalne surowce, takie jak drewno, metal, kamień, stal czy szkło. Dużo mniej wskazane jest przesadne epatowanie materiałami sztucznymi, takimi jak plastik, pleksi czy silikon. Styl klasyczny w kuchni to zazwyczaj również spokojna, stonowana i naturalna kolorystyka, a także dbałość różnego rodzaju detale i akcesoria. W tym przypadku niezwykle ważną rolę odgrywają odpowiednio dobrane uchwyty szafkowe, relingi lub lampy. Tradycyjne urządzenie i wyposażenie kuchni sprawia, że jest ona zazwyczaj uznawana za cieplejszą i przywołującą wspomnienia z dzieciństwa. Jest to idealne rozwiązanie dla miłośników tradycji, którzy cenią sobie przytulne oraz klimatyczne wnętrza, obdarzone ponadczasowym stylem.

O czym warto pamiętać?

Decydując się na zakup mebli kuchennych, warto przede wszystkim poszukiwać ich w sprawdzonych oraz profesjonalnych salonach, takich jak Rustikal Meble kuchenne, salonowe i sypialnie z Sierpca. Warto przy tym pamiętać, że poza wyborem odpowiedniego stylu, w jakim chcemy urządzić swoją kuchnię, nie powinniśmy traktować ceny jako głównego wyznacznika planowanej inwestycji. Pozorne oszczędności mogą się na nas zemścić w najmniej oczekiwanym momencie. Wybierając klasyczne meble do kuchni nie należy zapominać o stylu i wyposażeniu innych pomieszczeń, a co za tym idzie, dobrze jest zdecydować się na rozwiązanie współgrające na przykład z salonem.

Klasyczna kuchnia to doskonały wybór, który sprawdzi się w domach i mieszkaniach, gdzie zależy nam na pewnej uniwersalności oraz wygodzie użytkowania. Niemniej jednak powinniśmy pamiętać, że kuchnia ma się nam przede wszystkim podobać, gdyż wybrane przez nas meble będą nam towarzyszyć przez najbliższych kilka lat.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz