Materiał Partnera

Charakterystyka kubków ekologicznych

Charakterystyka kubków ekologicznych

Każdego dnia setki tysięcy plastikowych kubków i opakowań zaśmiecają środowisko naturalne. Ma to oczywiście niemały wpływ na zdrowie ludzi i zwierząt. Zwolennicy i propagatorzy ekologicznych rozwiązań coraz częściej apelują o to, by raz na zawsze pożegnać się z plastikowymi kubkami i przerzucić się na inne, bardziej przyjazne środowisku rozwiązania. Jakie korzyści możesz czerpać z dobrej jakości kubków eko i gdzie je zakupić?

Magia recyklingu

Recykling, czyli ponowne wykorzystanie zużytych surowców to dziś bardzo popularna metoda, za którą podąża coraz więcej producentów. Idea jest prosta: chodzi o to, by raz zużyty materiał został przetworzony, a następnie wykorzystany do wykonania do kolejnego produktu. To całkowite przeciwieństwo „jednorazowego” podejścia do przedmiotów użytkowych.

Doskonałym przykładem jest kubek KeepCup, który można kupić w sklepie internetowym Think Green. Jest lekki, ergonomiczny i wykonany z wytrzymałego tworzywa, które można powtórnie wykorzystać. Istnieją także modele KeepCup wykonane ze szkła i korka. Taki gadżet będzie spełniać swoją funkcję za każdym razem, gdy zrobisz kawę i nie zdążysz jej dopić w domu. Szybki „transfer” gorącego napoju do kubka i voilà! Jesteś gotowy do drogi.

Korzystając z kubka w stylu KeepCup, każdego dnia przyczyniasz się do pozytywnej zmiany. Co zaskakujące, do stworzenia jednego takiego naczynia potrzebna jest taka ilość materiału, jaka zostałaby zużyta na wyprodukowanie tylko 20 kubków jednorazowych! Te proporcje robią wrażenie.

Bambusowy zawrót głowy

Wspaniałą alternatywą dla jednorazowych lub plastikowych naczyń będzie także kubek bambusowy. Dlaczego jest taki wyjątkowy?

Giętkie, choć bardzo wytrzymałe łodygi bambusa już od wielu lat wykorzystuje się w produkcji funkcjonalnych i ekologicznych artykułów codziennego użytku. Kubki wykonane z materiału bambusowego są wyjątkowo wytrzymałe, lekkie, niełamliwe, a przy tym biodegradowalne. Co ważne, podczas mycia takiego akcesorium (nawet w zmywarce) woda nie wnika w głąb produktu. Wynika to z faktu, że włókna bambusowe są odporne na wilgoć. Ponieważ wyroby z tego materiału poddaje się prasowaniu ciśnieniowemu, nie ma mowy
o powstawaniu odprysków lub szczelin powierzchniowych – i to nawet po wielu latach użytkowania. Dodatkowo bambus ma właściwości antybakteryjne. Jak widać, kubki bambusowe to wspaniała alternatywa dla osób, które cenią sobie naturalną estetykę oraz nieprzeciętną jakość, a przy tym chcą działać proekologicznie.

Wśród wyrobów ze wspomnianego materiału warto zwrócić uwagę także na bambusowe kubki termiczne, które oprócz wyżej wymienionych zalet, są wyposażone również wykonany ze stali nierdzewnej wkład termiczny. Natomiast między ściankami znajduje się pusta przestrzeń, dzięki której napoje zachowują stałą temperaturę przez wiele godzin.

Wolne od szkodliwych substancji

Ekologiczne kubki są bezpieczne zarówno dla osób dorosłych, jak i dla dzieci. Z reguły wykonuje się je z biodegradowalnych surowców wolnych od GMO, BPA i ftalanów. Są naturalnie jałowe, a więc nie mają smaku. Do ich wyrobu nie używa się kleju, więc nie wchodzą w niebezpieczne reakcje podczas kontaktu z żywnością.

Oceń artykuł (2)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz