Materiał Partnera

Charakterystyka kotłów olejowych

Charakterystyka kotłów olejowych

Można powiedzieć, że kocioł jest sercem każdego układu centralnego ogrzewania. Jego kompleksową instalacją, w tym stworzeniem projektu technologicznego, montażem i przygotowaniem do odbioru przez Urząd Dozoru Technicznego, zajmuje się firma Instalatorstwo Sanitarne Stefan Wilamowski. Jednym z proponowanych rozwiązań jest kocioł olejowy. Dlaczego? Przekonaj się sam.

Instalacja układu centralnego ogrzewania powinna być decyzją przemyślaną; wszak jest to inwestycja na lata. Warto zatem powierzyć ją fachowcom, a także wybrać takie jego elementy, które najlepiej będą pełniły swoje funkcje przez kolejne dekady. Dlaczego warto wybrać kocioł olejowy, a wykonanie projektu zlecić właśnie firmie Instalatorstwo Sanitarne Stefan Wilamowski?

Kocioł kotłowi nie równy

Kocioł olejowy jest w pełni zautomatyzowany i bezobsługowy. Wygodny w obsłudze oraz bardziej ekologiczny, jest też znacznie bardziej wydajny niż kotły zasilane paliwem stałym. Najlepiej jest umieścić go w piwnicy lub garażu. Decydując się na tego typu kocioł, możemy zapomnieć o konieczności regularnego kupowania opału; zbiornik wystarczy uzupełnić raz, przed początkiem sezonu grzewczego. Zasada działania omawianych kotłów jest dość prosta. Paliwo tworzy mieszankę zapalną, gdy zostaje wymieszane z powietrzem, w procesie jego rozpylania i odparowania. Kotły te ponadto są ekologiczne i przyjazne środowisku, gdyż spaliny z nich pochodzące w niewielkim stopniu obciążają powietrze. Specjalnie zastosowany jego obieg nie tylko zapobiega wychładzaniu pomieszczeń, ale, co niemniej ważne, znosi całkowicie ryzyko zaczadzenia.

Korzystaj z autoryzowanych serwisów

Instalacja centralnego ogrzewania powinna zostać zamontowana w sposób fachowy i profesjonalny, od tego bowiem zależy nasze bezpieczeństwo. Zwracajmy się do serwisów autoryzowanych, światowych marek, takich jak Viessmann, De Dietrich oraz Brotje; dzięki temu będziemy mieli pewność, że elementy centralnego ogrzewania będą najwyższej jakości. Sprawdźmy, czy wybrana przez nas firma posiada stosowne certyfikaty. Instalatorstwo Sanitarne Stefan Wilamowski to przedsiębiorstwo, mogą pochwalić się certyfikatem firmy RIELLO, dzięki któremu może ono serwisować palniki gazowe oraz Certyfikatem Dobrego Instalatora, wydawanym przez Kujawsko-Pomorską Izbę Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Bydgoszczy. Korzystając z usług firmy Stefana Wilamowskiego, możemy być pewni wysokiej jakości prac. Przeszkoleni pracownicy posiadają niezbędną wiedzę, doświadczenie oraz potencjał techniczny. Solidna i terminowa realizacja powierzonych zadań, konkurencyjne ceny, doradztwo techniczne, oraz fachowy montaż instalacji, sprawiają, że tej firmie zaufało już wielu klientów indywidualnych i firm.  

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz