Artykuł sponsorowany

Charakterystyka i budowa dachówki Braas

Charakterystyka i budowa dachówki Braas
Najważniejszą funkcją dachu jest jego szczelność. Aby to zapewnić, warto mieć na uwadze kompatybilność wszystkich elementów pokrycia dachowego. Gwarantem wysokiej jakości materiałów dachowych jest system Braas, który pozwala w szybki i wygodny sposób przeprowadzić cały proces krycia dachu. Jego zastosowanie pozwala oszczędzić czas i koszty, ponieważ prace dekarskie przebiegają bardzo sprawnie, co z kolei przekłada się na solidne pokrycie dachowe.


Co wchodzi w skład systemu Braas?

System pokrycia dachowego Braas, oprócz dachówki, składa się również z kilku istotnych elementów. Są nimi:


·         Membrana dachowa – folia, która zabezpiecza dach oraz izolację przed wnikaniem wody czy wilgoci i służy do wykonania wstępnego krycia dachu.


·         Dachówka podstawowa – prosta, elegancka i niewielka, dzięki czemu bardzo korzystnie prezentuje się na niewielkich połaciach; jest montowana z przesunięciem zamka i finalnie tworzy minimalistyczny i stonowany wzór.


·         Dachówka szczytowa – służy do pokrycia bocznych krawędzi dachu oraz szczytów.


·         Dachówka połówkowa – pozwala na dopasowanie szerokości pokrycia; stanowi również uzupełnienie w koszach i grzbietach


·         Grzebień okapu z kratką wentylacyjną – pełni kluczową rolę w wentylacji części okapowej dachu, jest to również zabezpieczenie przed gniazdowaniem ptaków.


·         Wspornik do łaty kalenicowej – solidny i mocny element wykonany ze stali, pozwala na wytyczenie wysokości i wypoziomowanie łaty kalenicowej.


·         Taśma kalenicowa – posiada wyjątkowe cechy, wbudowana w taśmę metalowa siatka zapewnia wentylację od spodniej strony dachu i wodoszczelność od strony wierzchniej; mocuje się ją na kalenicy dachu, a bezpośrednio na niej umieszcza się gąsiory.


·         Gąsior i klamra do gąsiora – gąsior jest estetycznym zakończeniem kalenicy; mocuje się go za pomocą specjalnych klamer, które solidnie i trwale przytwierdzają dachówkę do kalenicy.


·         Kosz, klamra i gąbka – aluminiowy kosz jest trwały i odporny na działanie warunków atmosferycznych; jest mocowany za pomocą klamer, aby uniknąć dziurawienia, nieodzowną częścią jest gąbka uszczelniająca nasączona silikonem, która zabezpiecza przestrzeń między koszem a dachówką przed przenikaniem wody.


·         Taśma do izolacji komina – dzięki niej komin będzie szczelnie i starannie zaizolowany w miejscu styku z dachem; dodatkowym elementem są aluminiowe listwy, które są nie tylko estetyczne, ale również stanowią dodatkowe uszczelnienie dla obróbki komina.


·         Denko betonowe – element wykończeniowy, którego zadaniem jest zabezpieczenie krańca kalenicy; obok ochronnej pełni także funkcję ozdobną.


System dachowy Braas to kompletny zestaw elementów niezbędnych do pokrycia dachowego. Pełną kompatybilność gwarantują materiały, które pochodzą od jednego producenta – podkreśla ekspert z firmy Dachlux, która od 15 lat działa w branży dekarskiej podpowiadając, jakie pokrycia dachowe wybrać zarówno inwestorom budowlanym, jak i klientom indywidualnym.


Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz