Materiał Partnera

Charakterystyka hoteli 3-gwiazdkowych

Charakterystyka hoteli 3-gwiazdkowych

Wybierając się w podróż warto zadbać o nocleg o odpowiednim standardzie. Wyznacznikiem tego, czego możemy spodziewać się po hotelu, jest ilość gwiazdek. W każdym kraju wytyczne dotyczące przydzielanych gwiazdek są nieco inne, skupmy się więc na Polsce.

Pokoje i łazienki

Pokój w hotelu trzygwiazdkowym musi posiadać minimalną powierzchnię. I tak, dla pokoju jednoosobowego jest to 10 metrów, dla dwuosobowego – 14 m, a dla trzyosobowego – 16 m. Do podstawowego wyposażenia pokoju zaliczamy łóżko jedno lub dwuosobowe, szafę albo wnękę na garderobę, stolik lub szafkę nocną, krzesła (jedno krzesło na każdego gościa), wieszak, biurko, oświetlenie górne oraz dwie lampki. Do tego dochodzi wyposażenie uzupełniające takie jak wykładzina, rolety, naczynia czy telewizor.

W łazience takiego hotelu znajduje się wanna z baterią i natryskiem lub kabina prysznicowa, umywalka oraz wc oraz, podobnie, jak w przypadku pokoju, wyposażenie uzupełniające (m.in. gniazdko z osłoną, ręcznik).

Budynek hotelu

Pokój to nie wszystko. Budynek hotelu musi spełniać określone standardy: być oświetlonym z zewnątrz, posiadać wejście dla gości z osłoną chroniącą przed deszczem. Konieczne jest dysponowaniem parkingiem, na którym gość zostawi swój pojazd w trakcie pobytu w hotelu.

Konieczna jest również wentylacja w pokojach, dostępna w całym hotelu ciepła i zimna woda, a jeśli budynek jest wyższy niż 3 piętra, to powinna kursować winda.

Zakres usług

Pokoje powinny być sprzątane codziennie lub na życzenie zameldowanego w pokoju gościa. Dodatkowo, gość może zamówić usługę budzenia, zlecić przechowanie bagażu oraz wartościowych przedmiotów, zamówić śniadanie, zakupić ciepły napój (przez całą dobę).

Ze względu na komfort gości, w hotelu trzygwiazdkowym powinna znajdować się restauracja (tak jest np. w Hotelu Ajax w Jankach pod Warszawą). Wyjątkiem jest sytuacja, gdy w promieniu pięciuset metrów od hotelu znajduje się już restauracja – wówczas nie ma takiego obowiązku.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz