Materiał Partnera

Charakterystyka dobrych szafek szkolnych

Charakterystyka dobrych szafek szkolnych

Czy wiesz, że każda szkoła jest zobowiązana do zapewnienia uczniom miejsca do pozostawiania podręczników oraz przyborów? W przypadku klas I-III, które z reguły zajmują stale jedną, tę samą salę lekcyjną, dzieci mogą pozostawiać swoje rzeczy nawet na ławkach. Starsi uczniowie, którzy przemieszczają się między poszczególnymi pracowniami, nie mają takiej możliwości. Dlatego właśnie im najbardziej potrzebne są szafki szkolne.

O tym, że szkolne plecaki i tornistry są zbyt ciężkie dla naszych dzieci, wiemy nie od dziś. Jednak dopiero od niedawna szkoły na poważnie zajęły się tym problemem i zaczęły inwestować w szafki dla uczniów. Ponieważ mamy do czynienia z pewnym novum, zastanówmy się, jak znaleźć najlepsze szafki tego typu.

Jakie szafki przydadzą się w szkole?

Szukając mebla do przechowywania podręczników i przyborów szkolnych, warto zwrócić uwagę na szafki skrytkowe. W takich meblach duży regał podzielony jest na mniejsze skrytki dla poszczególnych uczniów. Tego typu rozwiązanie gwarantuje optymalne zagospodarowanie przestrzeni na korytarzu – podpowiada nasz rozmówca z firmy Met-Pol.

Nieco inną propozycją są szafki szkolne na ubrania. Do przechowywania odzieży wierzchniej i obuwia potrzeba więcej przestrzeni, toteż same skrytki muszą być większe. W przypadku obu rodzajów mebli ważne jest, by szafki posiadały solidne zamykanie na kluczyk.

Szafki szkolne na lata

Meble szkolne są z reguły bardzo intensywnie użytkowane, dlatego powinny być wykonane solidnie i z wytrzymałych materiałów. Trwałość szafek, ich odporność na eksploatację i uszkodzenia mechaniczne podnosi bezpieczeństwo dzieci, a jednocześnie oznacza oszczędności dla samej szkoły (rzadsze naprawy, dłuższa żywotność mebli). Właśnie dlatego w szkole najlepiej sprawdzają się meble metalowe.

Metalowe szafki szkolne są oczywiście bardzo wytrzymałe, nie jest to jednak ich jedyna zaleta. W przeciwieństwie do klasycznych regałów ze sklejki są też odporne na wilgoć. Każde zabrudzenie można usunąć z nich za pomocą wody z dodatkiem detergentu, dzięki czemu utrzymanie właściwej higieny jest dużo łatwiejsze. Co więcej, metalowe szafki sprawdzą się też w strefach o wysokiej wilgotności, więc np. w szatni sportowej przy szkolnej hali gimnastycznej.

Wyposażenie szkoły powinno być nie tylko trwałe i bezpieczne, ale też dostosowane do swoich użytkowników pod względem estetycznym. Najlepsi producenci mebli metalowych doskonale zdają sobie z tego sprawę. Nowoczesne szafki szkolne zachwycają żywymi, intensywnymi kolorami, które doskonale wkomponują się w wystrój każdej szkoły czy przedszkola.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz