Artykuł sponsorowany

Cele i metody etykietowania produktów spożywczych

Cele i metody etykietowania produktów spożywczych

Produkty dostępne w sprzedaży muszą być zaopatrzone w informacje pomocne podczas podejmowania decyzji zakupowych. Dlatego na etykietach, oprócz elementów identyfikacji marki i zachęcających ilustracji, znajdujemy skład czy tabele wartości odżywczych. Nie zawsze jednak produkt nadaje się do klasycznego etykietowania. Tu z pomocą przychodzą zaawansowane systemy plastikowych łączników Swiftach®.

Jak wykorzystuje się łączniki i zawieszki do etykietowania produktów spożywczych?

Etykiety na produktach kojarzą nam się przede wszystkim z kolorowymi naklejkami na opakowaniach. Służą one m.in. wyróżnieniu produktu na półce. Są nośnikami informacji o nim, a jednocześnie formą reklamy – mają zachęcać do kupna. Nie do każdego produktu można jednak przykleić etykietkę. Co wtedy? Na to pytanie odpowiada specjalista z firmy GECKO, która zajmuje się dystrybucją plastikowych łączników od Avery Dennison Fastener Division:

Trudno wyobrazić sobie etykiety przyklejane do surowego mięsa czy ryb, a tymczasem te produkty szczególnie potrzebują oznaczania, ponieważ są surowe, dokładnie kontrolowane i pochodzą z różnych miejsc. Precyzyjna identyfikacja jest koniecznością. W masarniach i przemyśle rybnym wykorzystuje się więc plastikowe łączniki, dzięki którym można pewnie przymocować etykietę.

Etykiety na produktach spożywczych powinny być nie tylko pewnie przymocowane, ale też łatwe do usunięcia. Ponadto muszą spełniać wymogi bezpieczeństwa i być dopuszczone do kontaktu z żywnością. Poniżej przedstawiamy rozwiązanie, które umożliwia etykietowanie produktów spożywczych.

System do etykietowania produktów spożywczych

Niektóre produkty nie mogą mieć naklejanych etykiet. Dotyczy to np. ubrań, ale też wspomnianego mięsa czy ryb. W takich sytuacjach wykorzystuje się specjalistyczne łączniki do etykiet – delikatne żyłki, których jedna strona jest mocowana w produkcie, a na drugiej mocuje się etykietę. W ten sposób wszystkie potrzebne informacje są umieszczone w widocznym miejscu w nieinwazyjny sposób. Jakie systemy tego typu mogą być wykorzystywane do etykietowania żywności?

System łączników specjalistycznych Tag Fast™ służą przede wszystkim do etykietowania mięsa, ryb i innych produktów spożywczych. Łącznik mocuje się przy użyciu pistoletu lub urządzenia przypominającego zszywacz.

Łączniki Fast Tag™ są uniwersalne i można je stosować także poza przemysłem spożywczym, jednak właśnie z myślą o nim zostały stworzone. Wykonano je ze spożywczego nylonu, czyli materiału, który może mieć kontakt z żywnością i nie wiąże się to z ryzykiem dla konsumentów. Łączniki mają podwójną łopatkę, a ich usuwanie jest bardzo proste i nie zostawia nawet śladu na podatnych na uszkodzenia surowych produktach.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz