Materiał Partnera

Cechy rzetelnych firm świadczących pomoc drogową

Cechy rzetelnych firm świadczących pomoc drogową

Awaria samochodu to dla każdego kierowcy sytuacja kryzysowa. Niestety psują się nie tylko stare pojazdy z wieloma tysiącami kilometrów na liczniku - czasem zawodzą także nowoczesne samochody, dlatego odpowiedzialny kierowca powinien odpowiednio wcześniej przygotować się na taką niespodziewaną sytuację. Jak może to zrobić i czym kierować się przy wyborze pomocy drogowej?

Obszar funkcjonowania firmy świadczącej pomoc drogową

Większość kierowców jeździ na dobrze znanych trasach w niewielkiej odległości od swojego miejsca zamieszkania. Jednak nawet wtedy warto poszukać w Internecie lokalnych firm, które na wypadek awarii zagwarantują usługi holownicze lub innego typu pomoc drogową. Dobrze, aby w swoim telefonie komórkowym zapisać numery do takich przedsiębiorstw, co zdecydowanie uspokoi nas w sytuacjach kryzysowych. Na terenie woj. małopolskiego takie wsparcie oferuje m.in. firma BuczakAuto z Giebułtowa, dodatkowo świadcząca usługi blacharskie i lakiernicze.

Działalność, czyli czas świadczenia pomocy drogowej

Niestety awarie samochodów są nieprzewidywalne i często nękają kierowców w nieoczekiwanych momentach. Dlatego kolejnym elementem, który należy brać pod uwagę na etapie poszukiwania pomocy drogowej jest to, czy jej pracownicy są nam w stanie pomóc całą dobę, niezależnie od dnia tygodnia. Współcześnie w przypadku tego typu usług jest to niemalże standard, dzięki czemu kierowca może liczyć na wsparcie nawet w dni świąteczne, w późnych godzinach nocnych. Mimo to warto się upewnić, czy dana firma świadczy pomoc drogową całodobową, czy tylko w wybranych godzinach.

Pozostałe usługi

W przypadku awarii, samochód powinien zostać przetransportowany do miejsca, gdzie od razu zajmą się nim doświadczeni mechanicy. Dlatego najlepszym wyborem jest poszukanie takiego przedsiębiorstwa, które świadczy nie tylko pomoc drogową 24h, ale także prowadzi specjalistyczne usługi naprawcze. Wówczas kierowca zaoszczędzi sporo czasu na poszukiwaniach warsztatu samochodowego w którym specjaliści mogliby usunąć awarię, a tym samym pojazd zdecydowanie szybciej ponownie trafi na drogę.  

Pomoc drogowa to usługi z których nikt z nas nie chciałby korzystać, jednak niestety warto być przygotowanym na taką ewentualność. Jeśli w kryzysowej sytuacji chcemy uniknąć stresu, warto odpowiednio wcześniej przeprowadzić w swojej okolicy poszukiwania rzetelnej firmy świadczącej takie wsparcie oraz dysponować do niej kontaktem telefonicznym. Wówczas zaoszczędzimy sporo czasu na poszukiwania, a problem z pojazdem zostanie rozwiązany szybciej.  

Opracowanie:
Giebułtów, św. Idziego 3
tel. 12 397 22 44
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz