Artykuł sponsorowany

Cechy kruszywa drogowego - oferta Prywatnej żwirowni Wojciecha Lewandowskiego

Cechy kruszywa drogowego - oferta Prywatnej żwirowni Wojciecha Lewandowskiego

Kruszywo drogowe to bardzo ważny materiał budowlany. Bez niego nie powstanie żadna droga publiczna. Jest wykorzystywane podczas budowy tras kolejowych. Nie można zapominać, że stanowi ważny element podjazdów. Ten surowiec jest dostępny miejscach takich jak Prywatna żwirownia Wojciecha Lewandowskiego. Czym jest i na jakie odmiany się dzieli? Na te pytania odpowiadamy w artykule.

Czym jest kruszywo drogowe?

Kruszywa drogowe to nic innego jak jedna z materiałów należących do szeroko pojętego działu kruszyw budowlanych. Są to oczywiście różnego rodzaju kruszone kamienie naturalne. Przede wszystkim są wykorzystywane do budowy określonych typów dróg bądź też jako podsypka pod nie. Jeśli chodzi o rodzaje interesujących nas surowców, to standardowo dzieli się je na tak zwane kruszywa łamane oraz kruszywa granulowane.

Podział kruszyw drogowych

Kruszywa stosowane w przemyśle drogowym możemy podzielić zgodnie z kilkoma kryteriami. Pierwsze z nich dotyczy grubości (czyli frakcji) mieszanki. Patrząc pod tym kątem wyróżniamy:

  • kruszywo wypełniające - jest to kruszywo w postaci bardzo drobnych ziaren (o rozmiarze nie większym niż 0,063mm),

  • kruszywo drobne - ten rodzaj kruszywa drogowego ma ziarna w rozmiarze około 4mm,

  • kruszywo grube - jest to typ kruszywa mający ziarna o wielkości od 4 do 63mm.

Druga klasyfikacja dotyczy rodzaju pozyskiwanego kruszywa a także jego zastosowania. W tym przypadku wyróżniamy następujące wersje:

  • tłuczeń - jest to rodzaj kruszywa powstającego poprzez łupanie bądź łamanie skał, a stosuje się je najczęściej jako podsypkę pod podkłady kolejowe,

  • kliniec - ten rodzaj kruszywa drogowego (bądź budowlanego) podobnie jak tłuczeń powstaje w wyniku łamania skał i powszechnie stosowany jest do wytyczania ścieżek, budowy podjazdów a także utwardzania dróg,

  • grys - jest to granulowane kruszywo, które stosowane jest często do tworzenia mieszanek asfaltowych.

Skąd wziąć kruszywa drogowe?

Jeśli chodzi o kruszywa drogowe, to występują one w różnych rozmiarach, a wśród najpopularniejszych frakcji wyróżnić możemy takie jak 0/8,0/31,0/63, 31/63. Wysokiej jakości materiały, zarówno w postaci łamanej jak i granulowanej, pozyskiwane są z drobnoziarnistych, kremowo-żółtych marmurów dolomitowych. Dostępne są w ofercie Prywatnej żwirowni Wojciecha Lewandowskiego. Firma z Kuniewa w województwie mazowieckim działa w branży kruszyw już od ponad 20 lat. Poza surowcami opisanymi powyżej ma w swoim asortymencie również piasek i żwir. Ponadto zajmuje się sprawnym i terminowym transportem piasku oraz żwiru. Dysponuje specjalistycznym sprzętem obsługiwanym przez wykwalifikowanych pracowników.

Opracowanie:
Kuniewo 7
tel. 606 634 175
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz