Materiał Partnera

Cechy idealnie zaprojektowanej zabudowy kuchennej

Cechy idealnie zaprojektowanej zabudowy kuchennej

Kuchnia bardzo często jest sercem domu, miejscem strategicznym i - z towarzyskiego punktu widzenia, ważniejszym nawet od salonu. Lodówka i kuchenka to praktyczna podstawa funkcjonowania tej przestrzeni, jednak wokół kuchennego stołu czy nad zastawionymi kubkami z herbatą blatami, często padają najważniejsze słowa i zawiązują się przyjaźnie.

Projektując kuchnię bierzemy pod uwagę przede wszystkim wygodę gotowania i łatwość utrzymywania przestrzeni w czystości. Jednak nie wolno zapominać o drugiej istotnej roli kuchni, jako miejsca, które wcześniej czy później staje się areną spotkań towarzyskich – przekonuje nasz rozmówca z firmy Meble Kulenty.

Bez względu na wymiary i atrakcyjność kuchni, to tutaj zazwyczaj przenosi się każda domowa impreza i tutaj omawia się najciekawsze jej wydarzenia następnego ranka. Dlatego, projektując zabudowę kuchni, zawsze bierzemy pod uwagę nie tylko jej funkcjonalność, ale staramy się oddać charakter zleceniodawcy, czyli przyszłego użytkownika.

Idealnie wygodna kuchnia

Urządzając kuchnię musimy mieć na uwadze przede wszystkim wygodę i bezpieczeństwo podczas gotowania. Najważniejsze punkty, czyli lodówka, kuchenka i zmywak nie powinny być od siebie zanadto oddalone, a jednocześnie należy zadbać, by między nimi znajdowały się blaty, umożliwiające szybkie odstawienie gorącego garnka, czy przygotowanie kilku składników, które będą potrzebne za chwilę.

Niezwykle istotne są także odpowiednio pojemne szafki i szuflady. W idealnej kuchni nie powinniśmy mieć kłopotu ani ze schowaniem chwilowo niepotrzebnych sprzętów, ani z szybkim wydobyciem z szafek potrzebnych rzeczy. Oprócz odpowiedniej głębokości poszczególnych mebli, istotne jest też zaopatrzenie szafek i regałów w systemy ułatwiające znajdywanie i wydobywanie poszczególnych przedmiotów.

Czysta i piękna kuchnia

Dobrze zaprojektowane i wykonane meble kuchenne ułatwią utrzymanie pomieszczenia w ładzie i czystości. Ważny jest tu zarówno design mebli, jak również materiały, z których są one wykonane. Ich wybór zawsze powinien być uzależniony od indywidualnych oczekiwań klienta oraz stylistyki w jakiej utrzymany jest wystrój całego mieszkania.

Produkowane seryjnie meble dostępne w sieciach handlowych nigdy nie wkomponują się w kuchnię tak dobrze, jak zabudowa wykonana na zamówienie. Idealna zabudowa kuchni wymaga jednostkowego podejścia, dokładnego dopasowania rozwiązań do wymiarów pomieszczenia oraz możliwości ustawienia sprzętów, a przede wszystkim wsłuchania się w potrzeby przyszłych użytkowników i wykonania projektu najlepiej oddającego ich oczekiwania.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz