Materiał Partnera

Cechy druku UV.

Cechy druku UV.

Cechy druku UV.

Jeżeli jesteś właścicielem firmy, którą chcesz wypromować, możesz zrobić to za pomocą banerów, tablic, ścianek reklamowych, rollupów a nawet zrobić konkurs z nagrodami w postaci firmowych gadżetów reklamowych! Idealnym rozwiązaniem będzie tutaj druk cyfrowy z wykorzystaniem tuszy UV! Dowiedzmy się, do czego jeszcze możemy wykorzystać druk UV, jakie są jego cechy i zalety.

Co to jest druk UV?

Druk UV to druk cyfrowy z wykorzystaniem tuszy UV. Jest to jedna z najnowszych technik druku wielkoformatowego. Ta metoda druku nie potrzebuje suszenia i pozwala uzyskać obrazy wysokiej jakości, odporne na ścieranie, warunki atmosferyczne czy mechaniczne. Technika ta polega na nadruku na praktycznie każdym podłożu (PCV, aluminium, szkło, folia i inne). Druk UV jest analogiczny do druku na domowych drukarkach atramentowych. Różnica polega na użyciu tuszy polimerowych, które utrwalane są światłem ultrafioletowym zainstalowanym przy głowicach drukujących.

Zastosowanie druku UV

Dzięki drukowi UV możemy drukować na wielu materiałach, takich jak płyty PCV, dibond (płyta kompozytowa), plexi, szkło, tektura, aluminium, drewno, metale, płyty MDF lub ceramika. Idealnie sprawdza się do druków wielkoformatowych, np. papier, folie, banery, tkaniny, canvas, sztuczna skóra itp. Druk UV dobrze będzie się prezentował na zewnątrz jak i wewnątrz budynków oraz doskonale współgrał z architekturą. Dzięki temu drukowi cyfrowemu będziemy mogli cieszyć się ładnym i oryginalnym szyldem, tablicą informacyjną, oznakowaniem czy plakatami promocyjnymi. Udekorujemy wnętrze naszego biura czy mieszkania fototapetą z niebanalną grafiką, obrazem na płótnie i stworzymy niepowtarzalne fronty meblowe w naszej kuchni.

Istnieje możliwość wykonania druku wielkoformatowego białym kolorem, gdzie wykonuje się poddruk na podłożu o dowolnym kolorze i transparentności. Nadruk jest trwale związany z materiałem, kolory są żywe a grafika idealnie odwzorowana – dowiadujemy się w rozmowie z ekspertem z drukarni cyfrowej WEBA we Wrocławiu.


Zalety druku UV

  • odporność na warunki atmosferyczne i mechaniczne,
  • druk zarówno na powierzchni płaskiej jak i nieregularnej,
  • nie wydziela szkodliwych zapachów,
  • nadruk jest trwale związany z podłożem,
  • możliwość drukowania białym kolorem,
  • wysoka jakość drukowanej grafiki,
  • szeroki wybór materiałów do nadruku,
  • brak potrzeby suszenia, co powoduje szybką realizację,
  • możliwość realizacji nietypowych zleceń.


Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz