Materiał Partnera

Cechy dobrej szkoły nauki jazdy

Cechy dobrej szkoły nauki jazdy

Wielu z nas stoi obecnie przed wyborem idealnej szkoły nauki jazdy dla naszego dziecka, małżonka czy partnera. Dla pewnej grupy osób jednym z najważniejszych kryteriów przy wyborze takiej szkoły nie jest jakość szkolenia, lecz cena kursu. W praktyce okazać się może, że tania szkoła posiada wiele ukrytych kosztów, dlatego ważne jest dokładne zapoznanie się z umową. Oprócz ceny kursu, istnieją o wiele ważniejsze cechy, na które powinniśmy zwrócić uwagę.

Są osoby, dla których istotnym kryterium przy wyborze szkoły nauki jazdy jest lokalizacja. Przed zapisaniem się na kurs prawa jazdy do najbliżej placówki najpierw warto zapoznać się z jej ofertą. Być może placówka oddalona kilka kilometrów dalej będzie miała o wiele lepszą cenę czy renomę. Warto zapytać o opinię naszych znajomych, którzy mają egzamin państwowy już za sobą. Na pewno dobrze nam doradzą.

Co powinna posiadać szkoła nauki jazdy?

Szkoła nauki jazdy powinna posiadać przede wszystkim odpowiadającą przepisom salę wykładową, a także lokal biurowy do przyjmowania interesantów. Szkoły dbające o komfort kursantów, jak np. AUTO-SYNERGIA z Łodzi, posiadają klimatyzowane sale wykładowe. Poza tym każda auto-szkoła powinna być wyposażona w plac manewrowy. Najważniejszym elementem wyposażenia szkoły nauki jazdy są pojazdy do nauki jazdy znajdujące się w dobrym stanie technicznym. Wspomniana szkoła AUTO-SYNERGIA posiada samochody klasy premium, klimatyzowane, z podgrzewanymi siedzeniami, mocnymi silnikami (120 KM), precyzyjnym układem kierowniczym, dobrze dostrojoną 6-cio biegową skrzynię biegów, z napinaczami pasów bezpieczeństwa i licznymi poduszkami powietrznymi, zapewniającymi bardzo dobrą ochronę w przypadku kolizji.

Renoma, doświadczenie i wysoka zdawalność

Przy wyborze ośrodka szkolenia kierowców warto zwrócić uwagę na renomę i doświadczenie w branży instruktorów. Auto szkoła w Łodzi zatrudnia instruktorów z wieloletnim stażem, także wielokrotnych mistrzów Polski, dysponujących dobrą wiedzą teoretyczną, jak i praktycznymi umiejętnościami. Dużo pozytywnych opinii klientów, to najlepsza reklama dla szkoły nauki jazdy. Uznanie zdobywa się dzięki wysokiej jakości świadczonych usług, co wpływa na wysoką zdawalność i zadowolenie klientów. 

Program zajęć

Zgodnie z przepisami egzamin państwowy na prawo jazdy składa się z części teoretycznej oraz części praktycznej. Kurs powinien liczyć 30 godzin zajęć teoretycznych oraz 30 godzin zajęć praktycznych. Istotne jest przygotowanie kursanta nie tylko z teorii, ale również dobre nauczenie prowadzenia auta. Przyszli kierowcy powinni być uczeni jazdy w każdych warunkach, co pozwoli nabrać im pewności siebie i sprawności za kierownicą i uniknąć sytuacji stresujących.

Dobra szkoła nauki jazdy powinna nie tylko przygotowywać do egzaminu państwowego, ale również uczyć wszelkich innych zachowań, których nie ma w programie kursu przeciętnych auto-szkół, a które warto znać. Każdy kursant powinien wiedzieć jak zatankować samochód, jak zmienić koło na drodze czy jak zachować się na autostradzie, np. na bramkach opłat – mówi specjalistka ze szkoły nauki jazdy Auto-Synergia z Łodzi, wielokrotna mistrzyni Polski instruktorów, Pani Dagmara Mróz.

Podejście instruktora jazdy do kursanta

Bardzo ważne jest, aby szkolenie kursanta odbywało się w miłej, bezstresowej atmosferze. Instruktor powinien wskazywać błędy bez wywierania presji na kierowcy oraz mieć dużą wiedzę i umiejętnie ją przekazywać. Warto sprawdzić czy instruktor cieszy się dobrą opinią w Internecie jak i wśród znajomych. Unikajmy impulsowych, wybuchowych i ekspresyjnych instruktorów. Jeśli na taką osobę trafimy, warto poważnie przemyśleć jego zmianę. Dzięki temu nie będziemy musieli się denerwować i stresować każdą kolejną jazdą. Wybór odpowiedniego instruktora jest bardzo ważny. Najlepiej wybrać osobę z polecenia, lub sprawdzić ją podczas jazdy obserwacyjnej.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz