Artykuł sponsorowany

Cechy dobrej myjni samochodowej

Cechy dobrej myjni samochodowej

Regularne mycie samochodu wpływa nie tylko na aspekt wizualny pojazdu, ale bardzo często przekłada się na bezpieczeństwo podczas jazdy. Samodzielne mycie auta nie jest niczym skomplikowanym – jednak konieczne jest dysponowanie odpowiednim miejscem i dostępem do bieżącej wody. Sprawę tę ułatwia myjnia samochodowa. Można zauważyć, że z roku na roku coraz więcej kierowców korzysta z takich miejsc. Czym powinna wyróżniać się dobra myjnia?

Myjnie samochodowe – skąd bierze się ich popularność?

Korzystanie z myjni samochodowych stało się w ostatnich latach bardzo popularne – widać to między innymi po ich ilości, która z roku na rok jest coraz większa, jak również po kolejkach, jakie się do nich ustawiają. Teoretycznie mycie w myjni bezdotykowej jest dużo bezpieczniejszym rozwiązaniem niż to przy zastosowaniu mycia szczotkowego – dodatkowo jest dużo tańsze. Dla przykładu, za jeden z podstawowych pakietów na myjni automatycznej kierowca zapłaci średnio od 20 do 23 złotych. W przypadku myjni bezdotykowej sprawny kierowca jest w stanie umyć swój pojazd, wydając zaledwie 10 złotych – oczywiście w sytuacji, kiedy 1 złoty oznacza czas mycia od 45 sekund do 1 minuty.

Należy jednak uważać, ponieważ niewłaściwe korzystanie z lancy wodnej (pod dużym ciśnieniem) może być niebezpieczne dla pojazdu. Strumień wody pod takim ciśnieniem może bez problemu rozciąć skórę, dlatego przy nieodpowiednim korzystaniu z lancy jest on również niebezpieczny dla lakieru samochodu. Może uszkodzić powłokę lakierniczą czy lampy. Dlatego bardzo często kierowcy obawiają się tego rodzaju myjni.

Podstawowe funkcje myjni bezdotykowej

Dobra myjnia samochodowa powinna oferować przede wszystkim nowoczesny, a jednocześnie bardzo prosty sprzęt – z którego obsługą poradzi sobie każdy kierowca. Myjnie bezdotykowe zazwyczaj oferują kilka podstawowych programów, dzięki którym poprzez umiejętne ich zastosowanie można skutecznie umyć pojazd. Zalicza się do nich między innymi:

  • opryskiwanie felg – nie każda myjnia oferuje ten program; dzięki niemu możliwe jest skuteczne wyczyszczenie felg samochodu za pomocą specjalnego preparatu;
  • woskowanie;
  • nabłyszczanie.

Obsługa myjni na miejscu – standard czy luksus?

W przypadku tradycyjnej myjni samochodowej pielęgnacją pojazdu zajmuje się maszyna. 

W przypadku tradycyjnej myjni samochodowej pielęgnacją pojazdu zajmuje się maszyna. W myjni bezdotykowej zazwyczaj obsługuje ją kierowca. A co z osobami, które nie są w stanie samemu wykonać mycia? Dobra myjnia samochodowa powinna oferować obsługę. Jest to ważne, zwłaszcza w przypadku niestandardowych pojazdów. Jak zauważa specjalista z firmy Gama-Trans: Profesjonalne myjnie samochodowe bardzo często pomimo tego, że są bezdotykowe, proponują klientom usługę mycia wraz z obsługą. Co więcej, w przypadku samochodów firmowych bardzo często istnieje opcja podpisania umowy na regularne mycie pojazdów. Dzięki temu kierowca podjeżdża brudnym autem, a wyjeżdża czystym. Nie interesuje go nic więcej – dodaje.
Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz