Artykuł sponsorowany

Cechy dobrej kancelarii prawno-patentowej

Cechy dobrej kancelarii prawno-patentowej

Korzystanie z usług kancelarii prawno-patentowej staje się coraz bardziej popularne ze względu na korzyści, z jakimi wiąże się taka współpraca. Pomoc profesjonalistów na etapie zgłaszania wynalazku lub starania się o ochronę prawną wzoru użytkowego, przemysłowego lub znaków towarowych wymaga m.in. posiadania wiedzy oraz doświadczenia, które są niezbędne na każdym etapie przygotowywania stosownych wniosków.

Jak wybrać dobrą kancelarię prawno-patentową?

Wyznacznikiem profesjonalizmu kancelarii prawno-patentowej jest wiedza i doświadczenie jej pracowników. W tym przypadku kluczowe jest świadczenie kompleksowych usług z zakresu ochrony własności intelektualnej i przemysłowej, bo cząstkowe działania wydłużają czas przygotowania dokumentacji oraz wpływają na zwiększenie kosztów związanych z obsługą prawną. Wybierając kancelarię prawno-patentową trzeba dokładnie zapoznać się z jej ofertą i sprawdzić, czy pozwoli ona na załatwienie wszystkich formalności związanych z indywidualnymi potrzebami potencjalnego klienta. Aby zyskać pewność, że wybrana kancelaria prawno-patentowa będzie dobrym wyborem, można sprawdzić, czy nawiązała ona współpracę z renomowanymi kancelariami zagranicznymi, co zawsze jest wyznacznikiem jakości oraz profesjonalizmu.

- Kancelarię prawno-patentową tworzą ludzie, którzy powinni wyróżniać się nie tylko dążeniem do zapewnienia kompleksowego wsparcia na każdym etapie współpracy, ale również wiedzą i doświadczeniem w opracowywaniu dokumentacji niezbędnej w celu ochrony własności intelektualnej oraz sugestiami w zakresie strategii ochrony znaków, wzorów i wynalazków. Działanie na rzecz klientów zawsze powinno wiązać się z pełnym profesjonalizmem – wyjaśnia ekspert z Kancelarii Prawno-Patentowej BELLEPAT z Przemyśla.

Jakie są najważniejsze cechy dobrej kancelarii prawno-patentowej?

O jakości oferowanych przez kancelarię prawno-patentową usług świadczy m.in. zakres jej działania. Kompleksowe usługi, które obejmują zarówno porady prawne, jak i badania patentowe, opracowywanie niezbędnej dokumentacji patentowej oraz prowadzenie sporów to znak, że mamy do czynienia z firmą, która zapewni wsparcie na każdym etapie dążenia do uzyskania ochrony własności intelektualnej oraz przemysłowej. Warto zwrócić też uwagę na dodatkowe, ważne usługi np. możliwość wykonania profesjonalnego tłumaczenia dokumentów. Równie ważne jest samo podejście do klienta, który powinien otrzymać fachową i wyczerpującą odpowiedź na zadawane pytania oraz być na bieżąco informowany o postępach każdego etapu prowadzącego do uzyskania ochrony własności intelektualnej i przemysłowej. Ponadto bardzo ważne jest także to, by wybrana kancelaria świadczyła swoje usługi zgodnie z zasadami etyki wynikającymi z ogólnych norm etycznych zawodów zaufania publicznego. Tym samym czynności powinny być wykonywane według najlepszej woli i wiedzy, a także z należytą dokładnością i sumiennością. Dlatego też kancelarie powinny czuwać nad biegiem sprawy klienta, informować o podejmowanych czynnościach i wykazywać skrupulatność w kwestiach finansowych. Istotne jest także to, że zgodnie z zasadami etyki zawodowej kancelarie prawno-patentowe obejmuje zachowanie tajemnicy zawodowej (w granicach określonych prawem i interesami klienta). Zgodnie z tymi zasadami mogą one również informować o swoich usługach i reklamować je (tylko zgodnie z prawdą i dobrymi obyczajami), a także nie ponoszą odpowiedzialności za zgodność z prawdą danych i faktów podanych przez klienta.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz