Materiał Partnera

Cechy dobrego stomatologa

Cechy dobrego stomatologa

Wizyta u dentysty to dla wielu osób perspektywa przeżycia horroru w realnym życiu. Oczywiście winna jest temu bujna wyobraźnia, ubogacona nieprzyjemnymi doświadczeniami z dzieciństwa. Świadomość Polaków dotycząca higieny jamy ustnej i korzyści związanych z regularnych wizyt u stomatologa wzrasta. Mniejszym problemem jest przekonanie ludzi do wizyty u dentysty. Większym jest zagadka – kim jest dobry stomatolog i jak go znaleźć?

Jesteśmy nacją, która nie darzy lekarzy szczególnym zaufaniem. Lubimy podważać ich decyzje, konsultować diagnozy, a nawet leczyć się samodzielnie za pomocą Internetu. Nie zawsze jest to wynik nadmiernej podejrzliwości, częściej doświadczenia. Podobnie rzecz się ma ze stomatologami, nie ufamy i często drobiazgowo ich sprawdzamy, zanim zdecydujemy się powierzyć im swoje uzębienie.

Kim jest dobry stomatolog?

Dobry stomatolog nie działa w próżni. Zwróć uwagę, w jakim gabinecie przyjmuje i z jaką starannością udziela Ci się odpowiedzi na zadane pytania. Wybierz placówkę, która podkreśla, że pracuje na nowoczesnym sprzęcie.

Niewielu pacjentów zdaje sobie sprawę, że cena jest gwarancją jakości usług dentystycznych. To właśnie ze względu na sprzęt ceny w gabinecie nie mogą być zbyt niskie – informuje specjalista ze szczecińskiego gabinetu J. Bochińska Stomatologia.

Jeśli pozwolisz portfelowi zdecydować o wyborze dentysty, możesz wydać podwójnie. U stomatologa płacisz za jakość i komfort leczenia. Szukaj rodzinnych gabinetów, im zwłaszcza zależy na opinii pacjentów. Dobry stomatolog powinien być dokładny. Zwróć uwagę, ile trwała przegląd. Jeśli 5 minut, to niedobrze. Jeśli natomiast lekarz obejrzał zęby z każdej strony, poinformował dokładnie o tym, co jest do zrobienia i był w stanie podać przybliżone koszty, to dobry znak. 

Dobry stomatolog oczami pacjenta

Warto przed wizytą u stomatologa sprawdzić opinie w Internecie. Bądź jednak czujny. Na forach spotkasz pełne emocji wpisy, z oznakami oburzenia nie jakością leczenia, ale niegodnego –  w oczach pacjenta –  potraktowania. Świadczy to o tym, że pacjenci szukają nie tylko dobrego fachowca, ale empatycznego człowieka, który uspokoi ich obawy. Dobry fachowiec poinformuje łagodnie o kolejnych etapach leczenia, aby poddający się leczeniu zachował poczucie kontroli. Takie podejście do tematu powoduje, że nie do końca wiadomo, czy polecony lekarz to dobry specjalista i dobrze wyleczy uzębienie, a może jedynie ma łatwość w nawiązywaniu kontaktów i jest zwyczajnie miły. Internauci zwracają także uwagę na to, czy lekarz jest w stanie przyznać się do niewiedzy i skierować do innego specjalisty. Jest to w ich oczach gwarancja, że dentysta wie, w czym jest najlepszy i zapewni najlepszą opiekę. Internauci zwracają też uwagę na jakość leczenia i koszty. W opiniach królują specjaliści przyjmujący prywatnie. Co ciekawe pojawiają się często rozsądne głosy, mówiące, że cena za zabiegi powinna być wyśrodkowana, co wskazuje na zwiększającą się świadomość w tym zakresie.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz