Materiał Partnera

Cechy dobrego dewelopera

Cechy dobrego dewelopera
Coraz częściej kupujemy nieruchomości z rynku pierwotnego. Nowe mieszkanie to bowiem gwarancja wysokiego standardu i dobrej jakości, a także bogate możliwości w zakresie aranżacji. Kluczem do udanej transakcji kupna nieruchomości z rynku pierwotnego jest znalezienie dobrego dewelopera. Jakie cechy powinny wyróżniać tego rodzaju firmę i na co zwracać uwagę przy wyborze oferty?

Wiarygodność przede wszystkim

Nikomu nie trzeba tłumaczyć, jak ogromną wagę posiada decyzja o zakupie mieszkania. To przede wszystkim poważne zobowiązanie finansowe, a także plany i marzenia na przyszłość. Oczywisty jest zatem fakt, że partnerem przy takiej transakcji powinna być firma wiarygodna i uczciwa. Jak sprawdzić, czy dany deweloper jest godny zaufania? Przede wszystkim warto zweryfikować jego wiarygodność przy pomocy podstawowych narzędzi, np. ewidencji gospodarczej. Warto również przyjrzeć się kondycji finansowej danej firmy – stabilność finansowa dewelopera daje poczucie bezpieczeństwa i gwarancję sprawnej realizacji inwestycji. Nie bez znaczenia jest także zdanie dotychczasowych klientów przedsiębiorstwa. Dobry deweloper może poszczycić się nieposzkalowaną opinią i pozytywnym wizerunkiem.

Ważne doświadczenie

W przypadku tak poważnej decyzji, jaką jest kupno nieruchomości, nie można pozwolić sobie choćby na odrobinę ryzyka, dlatego tak ważne jest doświadczenie dewelopera. Korzystanie z ofert niesprawdzonych firm, które nie posiadają praktyki na rynku pierwotnym, może się okazać złą decyzją. Dlatego też zanim podpiszemy umowę, sprawdźmy dotychczasowe realizacje dewelopera. Dobry partner powinien posiadać wieloletnie doświadczenie w świadczeniu usług deweloperskich w konkretnym – co warto podkreślić – sektorze budownictwa. Dlatego też jeśli jesteśmy zainteresowani zakupem mieszkania, wybierzmy dewelopera, który zajmuje się budownictwem mieszkaniowym, a dokładnie budową domów wielorodzinnych, czego przykładem może być Biuro Deweloperskie Loker. Nie bez znaczenia jest również lokalizacja nieruchomości – dobrze byłoby, aby deweloper posiadał doświadczenie w realizacji inwestycji na danym terenie.

Co jeszcze?

Jakie inne cechy powinien posiadać dobry deweloper? W dzisiejszych czasach istotną rolę odgrywa zdolność budowania relacji. W tym zakresie ważny jest dobry kontakt z klientem, a także kierowanie się wartościami, takimi jak uczciwość, terminowość czy słowność. Dzięki temu klient może polegać na firmie deweloperskiej, która dotrzymuje terminów i warunków umowy, nie przerzuca się odpowiedzialnością i nie przenosi ryzyka finansowego na klienta. Warto również zwrócić uwagę na wspomnianą umowę – współpraca z dobrym deweloperem powinna opierać się na przejrzystych zasadach. Nie ma tu miejsca na wątpliwości czy pole do interpretacji – wszelkie punkty umowy powinny być dla kupującego jasne i zrozumiałe. Jeśli zaś chodzi o  jakość i standard realizacji, to firma nie powinna oszczędzać na materiałach, a do współpracy wybierać sprawdzonych i cieszących się renomą wykonawców. Poza tym klient powinien liczyć na kompleksową pomoc i doradztwo dewelopera na każdym etapie transakcji.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz