Materiał Partnera

Cechy dobrego dentysty

Cechy dobrego dentysty

Dla jednych z nas wizyta u dentysty to rutynowa sprawa, jak wizyta u lekarza pierwszego kontaktu, inni zaś przed spotkaniem ze stomatologiem przeżywają silny stres. Jakie cechy powinien mieć lekarz stomatolog, abyśmy mogli zredukować odczuwanie stresu do minimum? Czy poczucie bezpieczeństwa i komfortu podczas wizyty w gabinecie dentystycznym jest w ogóle możliwe? - Przyjrzyjmy się stomatologom bliżej.

Co powinno wyróżniać dobrego dentystę? - Kompetencje przede wszystkim

Co sprawia, że do niektórych stomatologów ustawiają się kolejki, inni zaś mają puste poczekalnie? Czym wyróżnia się dobry dentysta? Grunt to oczywiście kompetencje jak w każdym fachu. Ukończenie studiów medycznych to dopiero wstęp do ścieżki edukacyjnej i zawodowej lekarza stomatologa. To jeden z tych zawodów, w których trzeba być ciągle na bieżąco – naprawdę może się zdarzyć, że już po krótkim czasie od ukończenia uniwersytetu przez młodego medyka na rynek wkroczą zupełnie nowe rozwiązania. Dobry dentysta, jak i ortodontyk i protetyk, już od początku kariery regularnie uczestniczy w kursach, szkoleniach, czy sympozjach naukowych poszerzając swoją wiedzę i zdobywając kolejne certyfikaty. W swojej pracy wykorzystuje nowoczesne przyrządy oraz innowacyjne metody leczenia – podpowiada stomatolog z gabinetu Ortoline – ortodoncja i stomatologia w Pszczynie.

Komunikatywność i empatia

Podczas wizyty u dentysty należy wspólnie określić kolejne etapy leczenia, które doprowadzą nas do celu, czyli zdrowego i estetycznego uśmiechu. Możliwe jest to tylko wtedy, gdy stomatolog w przystępny sposób opisze, jakie mamy kolejne kroki podjąć, by osiągnąć nasz cel. Język, którego używa nasz lekarz, musi być zrozumiały dla laika, a my jako pacjenci nie możemy być skrępowani zadawaniem pytań. To w końcu nasze uzębienie ma zostać poddane leczeniu. Dobry stomatolog musi wczuć się w sytuację pacjenta i zapewnić mu poczucie maksymalnego komfortu oraz bezpieczeństwa. Wiele osób przeżywa lęk podczas wizyty w gabinecie stomatologicznym i nie jest to nic nienaturalnego, jednak tylko lekarz otwarty na pacjenta potrafi zrozumieć jego obawy i w razie potrzeby przerwać zabieg lub przełożyć jego termin. Spokój, opanowanie i miły uśmiech potrafią zdziałać wiele, zwłaszcza u stomatologa. Empatyczny lekarz ma na uwadze indywidualne potrzeby pacjenta i jego dobro.

Skuteczność to priorytet

Dobry stomatolog to profesjonalista, do którego nie będziemy wracać z reklamacją. Zabiegi, które wykonuje, są bezpieczne i odpowiednio dla nas dobrane. Dentysta powinien świetnie współpracować z całym personelem medycznym w swoim gabinecie. Jeśli zabieg wymaga dodatkowej konsultacji, to taka nastąpi. Postawienie dobrej diagnozy to często praca zespołowa, oparta o wiedzę kilku specjalistów. Skuteczność to priorytet: liczy się efekt końcowy!

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz