Materiał Partnera

Catering weselny – na co zwrócić uwagę?

Catering weselny – na co zwrócić uwagę?

Dzisiaj jednym ze sposobów na zoptymalizowanie kosztów wesela, jest podjęcie współpracy z restauracjami, które oferują catering weselny. Warto wiedzieć, że opcja ta jest tańsza, a przy tym znacznie rozleglejsza. Na stołach weselników pojawią się bowiem różnorodne potrawy, zamiast podawanych, gotowych obiadów, deserów itd. To zagwarantuje biesiadę w iście staropolskim stylu, nawet jeśli cały ślub będzie przygotowany w porządku glamour, vintage, czy hollywoodzkim. Dowiedz się jednak, na co zwrócić uwagę, jeśli chodzi o catering weselny! 

Potrawy przygotowywane według potrzeb

Współpraca z restauracją, która ma wykonać dla nas catering weselny, powinna być bardzo skrupulatnie zaplanowana. Istotne jest określenie szczegółowego harmonogramu dostaw potraw na salę weselną, a także ich ilości i rodzaju. Zamiast klasycznego menu, warto przygotować listę dań i napojów, określając dokładnie, nawet takie drobne elementy, jak zakres wykorzystywanych przypraw! Warto przy tym wiedzieć, że dzisiaj wielokrotnie zamawiający mogą podjąć współprace w dwóch formach. Pierwsza z nich polega na pełnym przekazaniu wszystkich działań restauracji oferującej catering, a druga zaś na pomocy danej firmie, w przygotowaniu zastawy weselnej biesiady. Tu często klienci chcą sami dostarczyć produkty żywieniowe, mając pewność, że będą one w 100% świeże, proekologiczne, a także prawidłowo wycenione. Warto jednak pamiętać, że dzisiaj najlepsze kuchnie firm cateringowych, często działają w restauracjach, a to wskazuje na najwyższy poziom profesjonalizmu. Wtedy zawsze warto o pełne zaufanie!

Świeżość dań na pierwszym miejscu! Zaskocz gości nowymi smakami…

Przy podejmowaniu współpracy z firmą cateringową, warto szczególną uwagę zwrócić na wykorzystywaną przez nią technologię gastronomiczną. Mowa o specjalnych garnkach, pudełkach, czy futerałach, które pozwolą na utrzymanie ciepła potraw. Na stole weselnym, zawsze muszą pojawiać się bowiem dania w 100% świeże tak, aby goście byli jak najbardziej usatysfakcjonowaniu. Warto także postawić na element zaskoczenia. Z pewnością będą nim liczne potrawy innych kultur kulinarnych. Dla przykładu warto postawić na niesamowicie aromatyczną, sycącą i przepyszną kuchnię meksykańską, pełną wyrazistych przypraw, dużej ilości mięsa, a także niezwykłych sosów. Strzałem w dziesiątkę mogą być również grillowane potrawy, czy też te wędzone na gorąco. Mogą one wjechać na stół np. przed lub po zabawie oczepinowej wtedy, kiedy weselnicy będą mieli wzmożony apetyt, po intensywnych tańcach.

Jeśli chcesz zatem postawić na potrawy świeże, przepyszne, przygotowane niemalże z artystyczną gracją, zgłoś się do niesamowicie elastycznej firmy Sylwii Kopiejewskiej. To ona prowadzi magiczną Restaurację ROMERO w Wyszkowie, łącząc ją z usługami cateringowymi na wesela, Komunie, konsolacje, rocznice, jubileusze, czy też na imprezy firmowe! 

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz