Materiał Partnera

Catering dietetyczny – odżywiaj się zdrowo i piękniej każdego dnia!

Catering dietetyczny – odżywiaj się zdrowo i piękniej każdego dnia!

To co każdego dnia spożywamy nie ma tylko wpływu na naszą sylwetkę, ale także na stan naszej skóry, prawidłowe ciśnienie krwi, czy nawet na procesy widzenia. Pokarm wpływa również na naszą koncentrację, dobry system regeneracji ciała, czy na samopoczucie. Warto zatem już dziś zmienić swoje żywienie! Dla osób, które nie wyróżniają się swoim mistrzostwem kulinarnym, bądź, które nie mają czasu na gotowanie, czekają pyszne potrawy serwowane przez firmy cateringowe, specjalizujące się w zdrowym żywieniu.

Dieta pudełkowa – na czym polega?

Dieta pudełkowa polega na przygotowywaniu przez firmę cateringową odpowiednich porcji pokarmu, który dostarczany jest o odpowiednich godzinach we wskazane miejsce przez klienta. Warto przy tym wiedzieć, że dania zawsze są dopasowywane do preferencji smakowych zamawiającego, przy założeniu, że są one przygotowywane w wersji „fit”. Potrawy diety pudełkowe są zatem bogate w minerały i witaminy, co gwarantują między innymi chude kurczaki, ryby, sałatki warzywne, a także owocowe. Nazwa diety pudełkowej, nie wzięła się również tylko z formy, w jakiej podawane są dania do podgrzania lub już do gotowego spożycia. Nazewnictwo związane jest z dokładnie wyliczoną porcją kaloryczną dla danego klienta tak, aby pomóc mu w osiągnięciu sukcesu w odchudzaniu, lub utrzymaniu figury. Istotne jest przy tym to, że diety pudełkowe są przygotowywane po bardzo wnikliwych konsultacjach, które bezsprzecznie są przeprowadzane przez ekspertów gastronomicznych i dietetyków.

Idea slow food

Catering dietetyczny w dużej mierze opiera się o tak zwaną ideę slow food. Zakłada ona bardzo precyzyjne przygotowywanie pokarmów i dokładne odmierzanie nawet najdrobniejszego jego elementu. Dzięki temu dania są odpowiednio zbalansowane, jeśli chodzi o zapotrzebowanie energetyczne. Najważniejszą częścią idei slow food, jest jednak tak zwana celebracja posiłków. Ich spożycie powinno być powolne tak, aby nasz organizm mógł w odpowiedni sposób przyswoił dane minerały oraz inne substancje niezbędne do zdrowego rozwoju. Warto wiedzieć, że dzisiaj każdy dietetyk zaleca powolne spożywanie pokarmu. Każdy z nas pamięta również z pewnością wskazówki babć, które zawsze powtarzają, że niezależnie od tego, co spożywamy, należy się z tym nie śpieszyć. Co dzięki temu uzyskamy? Piękną figurę, mocne kości, odżywione włosy i świetlistą cerę! Idea slow food, która jest częścią cateringu dietetycznego oraz diety pudełkowej, opiera się bowiem także o wykorzystywanie proekologicznych produktów żywieniowych. Dowodem na to jest działalność firmy Syta Panna Fit, która oprócz własnej, pięknej restauracji, gwarantuje zdrowe posiłki na specjalne zamówienie i dowóz. Tego typu przedsiębiorstwa gastronomiczne zwracają uwagę na każdy aspekt przyrządzania dań – duże znaczenie ma między innymi przestrzeganie norm sanitarnych w kuchniach (np. norma HACCP). 

Opracowanie:
Dłużniewo 4a
tel. 533 183 008
Oceń artykuł (0)
0,0
Komentarze
Dodaj komentarz