Materiał Partnera

Catering dietetyczny, czyli zdrowe jedzenie z pudełka

Catering dietetyczny, czyli zdrowe jedzenie z pudełka

Jeśli nie mamy czasu na przygotowywanie sobie dietetycznych posiłków, a musimy lub chcemy być na diecie, to możemy skorzystać z usług firm cateringowych. Zajmą się one przygotowaniem i dostarczeniem odpowiedniego posiłku dietetycznego dla nas.

Dla kogo przeznaczony jest catering dietetyczny?

Jeśli nie mamy czasu na zapoznanie się z zasadami przyrządzania posiłków dietetycznych, a chcemy zadbać o linię, możemy zdecydować się na catering dietetyczny. Dla osób, które chcą w zdrowy sposób obniżyć ilość tkanki tłuszczowej, polecana jest dieta tradycyjna oraz wegetariańska. W ofercie firm zajmujących się cateringiem dietetycznym znajdziemy też:

  •  posiłki dostosowane do potrzeb przyszłych oraz karmiących mam,
  • dietę diabetyczną, która jest pomocna w terapii cukrzycy,
  • dietę o niskim ładunku glikemicznym, która zapobiega cukrzycy i innym chorobom metabolicznym,
  • dietę sportowca, która jest przeznaczona dla osób aktywnych fizycznie,
  • dietę bezglutenową, która jest przeznaczona dla osób, które mają nietolerancję lub alergię na gluten.

Zalety cateringu dietetycznego

Dieta pudełkowa polega na tym, że klient codziennie otrzymuje pakiet pudełek do domu lub firmy, w których znajdują się posiłki na cały dzień. Dieta może składać się z wybranej przez nas liczby dań. Chociaż najlepsze efekty przyniesie dieta złożona z 5 posiłków – śniadanie, przekąska, obiad, deser, kolacja. Możemy też zwiększyć kaloryczność posiłków, jeśli chcemy przybrać na masie lub tylko zdrowiej jeść. Posiłki przygotowywane są zgodnie z zaleceniami dietetyka, z którym powinniśmy się wcześniej skonsultować. Dzięki temu nie musimy już liczyć kalorii i dobierać produkty, by zawierały odpowiednie ilości składników odżywczych niezbędnych dla naszego organizmu. Nie będziemy też musieli wymyślać przepisów na dietetyczne posiłki. Taka całodniowa dieta z dostawą utrudni nam podjadanie. Możliwe jest też przygotowywanie posiłków według zaleceń klienta, będzie się to wiązało z nieco wyższymi kosztami. Na cenę cateringu dietetycznego ma wpływ również okres umowy. Jeśli nie jesteśmy pewni, czy będzie to odpowiedni sposób dla nas, możemy skorzystać z oferty diety testowej.

Oceń artykuł (2)
3.0
Komentarze
Dodaj komentarz