Materiał Partnera

Catering cukierniczy – zamów ciasta na imprezy okolicznościowe

Catering cukierniczy – zamów ciasta na imprezy okolicznościowe

Branża cukiernicza w Polsce każdego roku dynamicznie się rozwija, a proces ten jest nieprzerwany od wielu lat. Jest to między innymi podyktowane naszą kulturą, w której ciasta, torty, czy też ciasteczka, mają ogromne znaczenie. Nie może ich zabraknąć między innymi na różnych imprezach okolicznościowych, zarówno małych, jak i dużych. Rozwój polskiego cukiernictwa to także efekt wdrożenia nowoczesnych standardów, np. HACCP, czy też wykorzystywania tylko naturalnych i ekologicznych składników (m.in. jaja od kur z wolnego wybiegu, najwyższej klasy 0).

Catering cukierniczy – na czym polega?

Podobnie, jak z cateringiem garmażeryjnym, ten cukierniczy może dotyczyć zarówno większych zamówień, jak i tych znacznie mniejszych. Dzisiaj dobre firmy zajmujące się wypiekaniem różnych słodkości, bardzo często dostarczają swoje wyroby na wesele, Komunie Święte, konsolacje, osiemnastki, rocznice ślubne, spotkania pokonferencyjne, wigilie pracownicze, czy też na studniówki. To takie wydarzenia powodują, że opłacalność przygotowywania ciast na własną rękę spada, a czas, który zająłby na przygotowanie np. dziesięciu placków, znacznie przewyższa możliwości domowych kuchni. Catering cukierniczy jest zatem potrzebny wszędzie tam, gdzie organizowane są imprezy masowe rodzinne, czy biznesowe. W naszej kulturze bowiem ciasta to wypieki, które są zawsze wisienką na torcie każdego spotkania!

Dokładnie sprecyzowane zamówienia

Najlepsze cukiernie działające na rynku przyjmują zamówienia od klientów, razem z nimi określając, jakie wypieki mają zostać przygotowane. Zamawiający ma możliwość określenia sposobu dekoracji placów, wybór ich typów, czy też ich rozmiarów. Tu warto zatrzymać się nad rodzajami ciast. Obecnie najlepsze zakłady cukiernicze są w stanie przygotowywać na specjalne zamówienia zarówno wypieki kuchni staropolskiej, jak i kuchni zagranicznych, czy tzw. fushion (łączenie smaków różnych kultur). Warto zatem gwarantować swoim gościom np. weselnym popularne serniki, makowce, babki cytrynowe, szarlotki królewskie, bloczki czekoladowe, a także jabłeczniki, ciasta jogurtowe, karpatki, czy keksy!

Tort weselny!

Oprócz różnego rodzaju ciast, czy ciasteczek, dobry zakład cukierniczy będzie gwarantował również możliwość przygotowania tortu weselnego (czy też osiemnastkowego, biznesowego itd.). W takim przypadku, wypiek zostanie idealnie dopasowany do stylu całego ślubu i wesela, strojów panny i pana młodego, a nawet do wybranej oprawy dekoracyjno-florystycznej. Dzisiaj tworzenie tortów weselnych to prawdziwa sztuka, o czym wie między innymi Dariusz Sieradzki i jego firma Wypieki Domowe. To właśnie tam tworzone są niezwykłe ciasta weselne i różnego rodzaju inne wypieki!

Opracowanie:
Stanisławów Pierwszy, Przyszłość 112
tel. 500 190 159
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz