Materiał Partnera

Całodobowa pomoc drogowa – na wszelki wypadek

Całodobowa pomoc drogowa – na wszelki wypadek

Awaria na drodze może zdarzyć się każdemu. Kiedy już do niej dojdzie, warto wiedzieć, po kogo zadzwonić, żeby jak najszybciej poradzić sobie z każdym problemem.

Najczęstsze awarie na trasie

Niezależnie od tego, jakim samochodem jeździmy, zawsze narażeni jesteśmy na usterki podczas podróży. Nawet auta najdroższych marek nie są na nie całkowicie odporne. Najczęściej, w związku z coraz nowocześniejszymi technologiami stosowanymi w przemyśle samochodowym, usterki dotyczą układów elektronicznych. Nie da się ich naprawić we własnym zakresie – potrzebny jest do tego specjalistyczny sprzęt i doświadczony mechanik. Najczęściej problemy dotyczą alarmu, immobilisera albo układu wtrysku paliwa. Usunąć te usterki mogą tylko fachowcy. Ale dla kompletnego laika problemem może być nawet wymiana pękniętej opony.

Problem w trasie – co robić?

Wszelkiego rodzaju awarie są najbardziej uciążliwe, jeśli dochodzi do nich w dłuższej podróży. Utknąć na trasie, z dala od domu, to nic przyjemnego. Co zrobić w takiej sytuacji? Próba samodzielnego rozwiązania problemu może zająć sporo czasu, a jeśli usterka dotyczyć będzie elektroniki i tak jej nie usuniemy. Najgorzej, jeśli awaria przytrafi się nam na autostradzie. Samochody poruszają się tam z taką prędkością, że jakakolwiek przeszkoda na drodze stanowi śmiertelne niebezpieczeństwo. Na autostradzie można się zatrzymywać tylko w wyjątkowych sytuacjach. Jeśli auto odmawia posłuszeństwa, musimy zjechać na pas awaryjny, włączyć odpowiednie światła i wysiąść od strony pasażera. Trzeba założyć kamizelkę odblaskową i ustawić trójkąt ostrzegawczy. Następnie należy wezwać pomoc drogową. Na trasie zdarzają się także kolizje. W razie wypadku na autostradzie kierowców obowiązują takie same zasady jak na zwykłej drodze. Uszkodzone pojazdy w miarę możliwości należy usunąć z pasa ruchu. Powinny zostać umieszczone możliwie najbliżej prawej krawędzi jezdni. Oczywiście należy udzielić pierwszej pomocy poszkodowanym. Trzeba też pamiętać o trójkącie ostrzegawczym.

Pogotowie drogowe

Od tego, jaką firmę zajmującą się pomocą drogową wybierzemy, będzie zależeć, jak szybko poradzimy sobie z kłopotami na trasie. FHU Fast Car Justyna Gral prowadzi całodobowe pogotowie drogowe, działające 7 dni w tygodniu. To świetne rozwiązanie każdego problemu – firma oferuje możliwość transportu dwóch aut jednocześnie, holowanie, transport pojazdów osobowych, wózków widłowych i maszyn rolniczych. Wykonuje naprawy na drodze, dowozi paliwo, a także odpala auta przy pomocy kabli rozruchowych. Tak szeroki wachlarz usług zapewnia wyjście z każdej, nawet najtrudniejszej sytuacji.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz