Materiał Partnera

Bukiet Panny Młodej – florystyczne trendy 2020

Bukiet Panny Młodej – florystyczne trendy 2020

Czy wiesz, że odpowiednio dobrane kwiatowe dekoracje potrafią nadać uroczystości ślubnej określonego charakteru: romantycznego, nowoczesnego czy też glamour? Obecnie, coraz więcej kobiet, które mają stanąć na ślubnym kobiercu, decyduje się na naturalne wiązanki. W świecie florystyki zaczęły dominować więc swobodne kompozycje kwiatowe, często z dodatkami suszu i różnorodnych, ozdobnych traw.  Przeczytaj, jakie są najnowsze trendy i jakiego typu bukiety królują na  przyjęciach weselnych.

Bukiety ślubne w stylu boho - hit 2020

Natura, lekkość i romantyzm – tak najprościej można scharakteryzować bukiety ślubne, wykonane w stylu boho. Warto zaznaczyć, że często są one bardzo obfite, a ich kształty nieregularne. Dzięki temu wiązanki takie są uznawane za kwintesencję naturalności. Według specjalistów z dziedziny florystyki, bukiety ślubne w tym stylu, dodają kobietom uroku i dziewczęcej lekkości. Jakie rośliny wchodzą w skład wiązanki? Przede wszystkim:

  • kwiaty w naturalnych odcieniach – głównie dominują takie barwy jak: beże, brązy czy zgaszone zielenie,
  • trawy pampasowe – ozdobna trawa, pochodząca z Ameryki Południowej. Jej kolory są zazwyczaj jasnobrązowe – ewentualnie poszczególne rośliny mogą różnić się barwą o ton. Dodatkowo trawa ta jest niezwykle miękka i miła w dotyku.
  • kwiaty bawełny – ich dodatek idealnie sprawdza się szczególnie w jesienno-zimowych miesiącach.

Całość kompozycji często ozdabiana jest koronkowymi elementami lub jedwabną wstążką.

A może kwiaty w stylu rustykalnym?

Jeszcze bliższe naturze są – bardzo popularne obecnie – wiązanki ślubne w tylu rustykalnym. Najczęściej dobierane do niej kwiaty to: róże, piwonie, frezje, lawenda, wrzosy, storczyki, hortensja czy goździki.  Klimat i styl bukietu dodatkowo mogą podkreślać gałęzie eukaliptusa, gałązki jarzębiny, liście winogrona czy nawet zboża. Warto zaznaczyć, że mimo, iż bukiet w stylu rustykalnym może być ułożony na wiele sposobów, najczęściej sprawdzają się w tym przypadku: wiązanka w stylu kaskadowym, nieregularna kula czy też bukiet wiejski. Ten ostatni ma sprawiać wrażenie, jakby był przyniesiony prosto z łąki.

Jakie jeszcze bukiety są modne?

W 2020 roku do łask powróciły również staromodne, ale równocześnie bardzo trwałe kwiaty, takie jak gerbery, dalie czy goździki. Niemniej jednak, decydującymi czynnikami  przy wyborze bukietu ślubnego, powinny być: indywidualny styl i preferencje Pary Młodej. Kluczową rolę odrywa także wybór kwiaciarni. Rekomendowaną firmą, specjalizującą się we florystyce są Kwiaty U Sabiny. Przedsiębiorstwo prowadzone przez Sabinę Siwiec wyróżnia się indywidualnym podejściem do klienta, starannością w komponowaniu bukietów oraz dużą wiedzą odnośnie poszczególnych gatunków roślin. 

Opracowanie:
Kolbuszowa, pl. Wolności 42
tel. 793 169 230
Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz