Artykuł sponsorowany

Budownictwo drewniane – kanadyjskie domy szkieletowe

Budownictwo drewniane – kanadyjskie domy szkieletowe

Nowoczesne budownictwo coraz częściej sięga po sprawdzone metody, dzięki którym domy są tańsze, szybsze w budowaniu i dostępne dla szerszego grona inwestorów. Do takich sprawdzonych wzorów zaliczają się domki kanadyjskie, czyli konstrukcje szkieletowe z drewna do szybkiego montażu.

Drewno – materiał niedoceniany

Przebywając na wycieczce w górach często podziwiamy piękne domki w charakterystycznym góralskim stylu, zbudowane z drewnianych bali i kiedy po długiej zimowej wędrówce wchodzimy do takiego domu, nie zastanawiamy się nad tym, że jest tam ciepło, przytulnie i doskonale się odpoczywa. Drewniane domy kojarzą się wyłącznie z terenami górskimi i nikomu nie przychodzi do głowy pomysł, żeby taki dom postawić w mieście. Jest to duży błąd, ponieważ zalety domów budowanych z drewna są niepodważalne i jest ich sporo. Z drugiej strony sprzyjają takiemu budowaniu nowoczesne konstrukcje szkieletowe, które stawia się szybko i z minimalnymi stratami materiałowymi, dzięki czemu są idealne nawet na małe działki z brakiem miejsca do składowania materiałów i pracy maszyn.

Domy drewniane wyróżniają się wśród innych konstrukcji wieloma cechami. Przede wszystkim koszt ich budowy jest znacznie niższy niż koszt budowy domów z innych materiałów. Drewno to obecnie jeden z najtańszych surowców, a przygotowanie elementów drewnianych nie wymaga specjalnej obróbki. Na rynku istnieje też wiele firm specjalizujących się w produkcji i budowaniu drewnianych domów szkieletowych, co eliminuje problem zakupu materiałów budowlanych. Nie należy się obawiać, że taki dom jest mniej odporny na warunki środowiskowe. Materiał do budowy jest specjalnie przygotowywany, suszony i impregnowany. Zapobiega to zarówno niszczeniu pod wpływem opadów, jak i uodparnia na drzewne szkodniki.

Drewniane domy szkieletowe i ich zalety

Niewątpliwą zaletą domów drewnianych jest ich zdrowy charakter. Drewno, jako materiał naturalny, jest czyste ekologicznie, nie zawiera żadnych chemicznych dodatków, a impregnaty są nieszkodliwe. Drewno oddycha, posiada odpowiednie właściwości higroskopijne, zapewniając właściwą regulację poziomu wilgotności w pomieszczeniach. To także doskonały izolator cieplny, co przy odpowiedniej budowie warstwowej nie wymaga docieplania budynku. Współczesne technologie pozwalają też na zabezpieczenie drewna przed paleniem się. Kolejna zaleta to minimalna konieczność konserwacji domu. Impregnowane drewno posiada swój własny klimat i charakter dekoracyjny, wpasowuje się praktycznie w każde otoczenie, nie wymaga tynkowania i malowania elewacji.

Jednakże dla wymagających możliwe jest wykonanie zewnętrznej okładziny i pomalowanie domu, aby wyglądał jak dom murowany. Współcześnie stosowane techniki budowy szkieletowej pozwalają na postawienie takiego budynku w krótkim czasie, a nowoczesne projekty zapewniają wysoki standard. Oferowane przez firmę Lazarski I. Domy kanadyjskie konstrukcje szkieletowe cieszą się dużym uznaniem już od wielu lat, a coraz więcej osób budujących domy jedno- czy dwupokoleniowe sięga po takie właśnie rozwiązania. Korzystniejsze koszty budowy sprawiają, że dom kanadyjski jest osiągalny także dla tych przeciętnie zarabiających, pozwalając na stworzenie własnego, niezależnego gniazdka rodzinnego.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz