Artykuł sponsorowany

Budowa ogrodu zimowego - zdaj się na Francuskie Systemy Aluminiowe sp. z o.o.

Budowa ogrodu zimowego - zdaj się na Francuskie Systemy Aluminiowe sp. z o.o.

Ogrody zimowe coraz częściej staja się integralną częścią budynków mieszkalnych, restauracji, hoteli lub biur. Mogą mieć one różnorodne przeznaczenie, dając jednocześnie ogrom możliwości projektowych i aranżacyjnych, dzięki czemu wszystkie tego typu konstrukcje, piękne oraz nowoczesne w swojej estetyce, podwyższają komfort ich użytkowników. Warto jednak wykonać je z wysokiej jakość materiałów, takich jak te oferowane przez Francuskie Systemy Aluminiowe sp. z o.o.

Odpowiednia konstrukcja to podstawa

Wbrew pozorom, budowa ogrodów zimowych, to nie taka prosta sprawa i wymaga od wykonawcy posiadania odpowiedniego zaplecza, wiedzy ogólnobudowlanej oraz umiejętnego doboru właściwych materiałów, a także doświadczenia w zakresie montażu konstrukcji aluminiowych. Warto przy tym pamiętać, że jest to budowla, którą będziemy wykorzystywać przez dłuższy czas, dlatego też należy zadbać, aby materiały, z której będzie ona wykonana były odpowiedniej jakości. W przypadku konstrukcji aluminiowych warto zdać się na firmę Francuskie Systemy Aluminiowe sp. z o.o., która jest autoryzowanym dystrybutorem kompletnych systemów aluminiowych flandria Aluminium, służących do produkcji ogrodów zimowych oraz okien i drzwi z aluminium.

Konstrukcja ogrodu zimowego obejmuje kilka podstawowych elementów:

  • fundamenty, które, aby mogły być stabilną podporą dla konstrukcji narażonej na zalegający śnieg oraz silne podmuchy wiatru, muszą wykazywać odpowiednią wytrzymałość. Ponadto posiadać dobrą izolację przeciwwodną i właściwe zabezpieczenie przed ewentualnym przemarzaniem. Najlepiej, by fundamenty pod ogród zimowy wykonane były z betonu,
  • ściany – doskonale sprawdzają się te wykonane z wytrzymałego szkła o dużej przejrzystości, charakteryzującego się podwyższonymi parametrami izolacyjności na przenikanie ciepła i promieni słonecznych. Powinno ono wytrzymać napór wiatru oraz śniegu. Ściany muszą być szczelne oraz odporne na działania czynników zewnętrznych np. mrozu. Warto także pamiętać, że co prawda wypełnienie
    z poliwęglanu jest lżejsze, jednakże lepiej zdecydować się na wypełnienie szklane, które jest estetyczniejsze i łatwiejsze w konserwacji,
  • dach – powinien być wykonany w taki sposób, aby kąt jego nachylenia umożliwił swobodne zsuwanie się śniegu, a także odprowadzenie wody z całej konstrukcji.
  • szkielet aluminiowy – bardzo ważne jest prawidłowe zaprojektowanie konstrukcji ogrodu zimowego. To głównie od niej bowiem zależy wytrzymałość naszej budowli. Elementy konstrukcyjne ogrodów zimowych powinny być wykonane z wysokiej klasy materiałów, na przykład z systemów aluminiowych flandria Aluminium, dostarczanych przez Francuskie Systemy Aluminiowe sp. z o.o., trwałych i wytrzymałych oraz odpornych na zmienne warunki atmosferyczne.

Budowa ogrodu zimowego – co na to przepisy

Generalnie rzecz biorąc, można to uznać za kolejną zaletę tego typu konstrukcji, niemniej jednak ich wzniesienie w większości przypadków nie wymaga posiadania pozwolenia na budowę. Warunkiem jest jednak, że takich konstrukcji nie może być więcej niż dwie na każde 500 m2działki, na której się znajdują, a ich powierzchnia nie może przekraczać 35 m2. W takim przypadku należy złożyć jedynie zawiadomienie o planowanej budowie w miejskim wydziale architektury lub starostwie powiatowym, określając m.in. rodzaj i zakres wykonywanych robót oraz termin ich rozpoczęcia.

Po co komu ogród zimowy

Ogrody zimowe to nie tylko możliwość powiększenia powierzchni wnętrza, ale również ciekawy dodatek architektoniczny. O jego przeznaczeniu w dużej mierze decyduje fakt, czy będzie to ogród ogrzewany (np. wolnostojący), czy nieogrzewany (zazwyczaj dobudowany jest do istniejącego budynku). Najbardziej komfortowe ogrody zimowe to takie, z których można korzystać przez cały rok. Wówczas warto wyposażyć je w meble, a staną się wspaniałym miejscem, służącym odpoczynkowi, czy spotkaniom z przyjaciółmi. Mogą one służyć też jako wnętrze powiększające domowy salon, gabinet do pracy, czy dodatkowe pomieszczenie recepcyjno – biznesowe lub niewielką salę do różnego rodzaju ćwiczeń. Najczęściej jednak powalają one na uprawę różnego rodzaju roślinności, przedłużając w ten sposób nasze ulubione pory roku, a co za tym idzie i pozwalają cieszyć się namiastką lata – nawet w zimowe, czy późnojesienne ponure dni.

Ogrody zimowe to inwestycja ze wszech miar godna polecenia, a rozpoczynając ją warto w pierwszej kolejności zapoznać się z ofertą jaką ma dla nas firma Francuskie Systemy Aluminiowe sp. z o.o.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz