Materiał Partnera

Budowa łóżek kontynentalnych oraz ich najważniejsze zalety

Budowa łóżek kontynentalnych oraz ich najważniejsze zalety

Łóżka kontynentalne zyskują na popularności nie bez powodu. Gwarantują królewski wypoczynek, bardzo dobrze się prezentują, a przy tym zachowują funkcjonalność klasycznego łóżka – większość z nich wyposażona jest w schowek na pościel. Choć meble tego typu kojarzą się nam przede wszystkim z hotelami i pensjonatami, coraz częściej wybieramy je także do swoich sypialni. Co sprawia, że łóżka kontynentalne są tak wyjątkowe?

Budowa łóżek kontynentalnych

Wymieniając meble lub aranżując nową sypialnię z pewnością pragniemy dołożyć wszelkich starań, aby osiągnąć maksymalną wygodę oraz przyjemną estetykę. Łóżka kontynentalne znakomicie spełniają obie te role. Wiele ich zalet wynika bezpośrednio z budowy tego typu mebli.

Podobnie jak klasyczne łóżka, te w odmianie kontynentalnej składają się z dwóch zasadniczych elementów – skrzyni oraz materaca. Różnica tkwi jednak w wypełnieniu tej pierwszej: znajduje się w niej dodatkowy materac – lub materace – na których układany jest tak zwany topmaterac. Składa się on zazwyczaj z pianki poliuretanowej, podczas gdy materace zamknięte w skrzyni wyposażone są w sprężyny.

W związku z tym, że wiele łóżek kontynentalnych posiada dodatkowy schowek na pościele, ich wysokość jest znacznie wyższa od tej, którą znamy z klasycznych mebli wypoczynkowych – może wynieść nawet sześćdziesiąt‐siedemdziesiąt centymetrów. Łóżka kontynentalne są ponadto w całości tapicerowane, łącznie z wezgłowiem, które przyjmuje zazwyczaj kształt usadowionego za łóżkiem prostokąta. 

Jakie są zalety łóżek kontynentalnych?

Podstawową zaletą łóżek kontynentalnych jest ich niezrównana wygoda. Kładzenie się i wstawanie z tego typu łóżka to czysta przyjemność, co wynika bezpośrednio z jego wysokości. Ma to niebagatelne znaczenie dla osób starszych oraz osób z niepełnosprawnościami.

Co ważne, łóżka kontynentalne dzięki zastosowaniu kilku materacy idealnie dopasowują się do kształtu ciała. Są także bardzo wytrzymałe, co ma znaczenie zwłaszcza dla firm hotelarskich i pensjonatów – wytrzymują duże obciążenie i niełatwo ulegają zużyciu.

Łóżka kontynentalne prezentują się bardzo elegancko, ale nie oznacza to, że nie możemy dopasować ich do wszystkich wnętrz – wręcz przeciwnie. Jako że są one w całości tapicerowane, zmiana materiału, koloru czy faktury łóżka nie nastręcza większych problemów. Najwięcej możliwości stwarzają tutaj naturalnie meble tworzone na zamówienie.

Produkcją różnych rodzajów mebli wypoczynkowych – w tym łóżek kontynentalnych – zajmuje się między innymi firma Świtek. Współpracując bezpośrednio z producentem mebli możemy w łatwy sposób zamówić meble idealnie dopasowane do naszego pomysłu na sypialnię.

Opracowanie:
Kobylnica, Główna 56
tel. 601 145 578
Oceń artykuł (0)
0,0
Komentarze
Dodaj komentarz