Artykuł sponsorowany

Budowa kompletnych przemysłowych linii napełniających

Budowa kompletnych przemysłowych linii napełniających

Linie napełniające mają zastosowanie w przypadku firm, które zajmują się produkcją lub konfekcjonowaniem wszelkiego rodzaju wyrobów w formie ciekłej. Zaliczają się do nich nie tylko produkty spożywcze, takie jak np. soki i napoje, ale także środki chemiczne, kosmetyki czy farby. Niezależnie od charakterystyki medium, musi być ono właściwe rozlewane i konfekcjonowane w opakowaniach do tego przystosowanych. Jak wygląda automatyzacja tego procesu?

Jakie maszyny są używane na liniach napełniających?

Linie przemysłowe odpowiedzialne za napełnianie opakowań produktami w formie ciekłej składają się z wielu maszyn. Są one połączone ze sobą systemem automatyki przemysłowej, co pozwala na wygodne i precyzyjne kontrolowanie całego procesu. Głównym elementem są maszyny rozlewnicze, które współgrają z urządzeniami napełniającymi i konfekcjonującymi. Zaliczają się do nich m.in. rozlewaczki, nalewarki i dozowniki. W przypadku tych ostatnich wyróżnia się kilka modeli w zależności od zastosowania: przepływowe, wagowe lub objętościowe.

Przygotowanie kompletnej linii napełniającej wymaga zastosowania nowoczesnych rozwiązań, co dotyczy zarówno wspomnianych maszyn, jak i systemów sterowania nimi. Zaprojektowaniem całego układu tego typu może zająć się Zakład Mechaniczny KOPtech, który jest uwzględnić w linii napełniającej również szereg dodatkowych maszyn. Zaliczają się do nich zgrzewarki, zakręcarki czy podajniki opakowań, jakie stają się nieocenione w końcowych etapach pracy kompletnych przemysłowych linii napełniających.

Do jakich produktów sprawdzi się automatyczna linia napełniająca?

Materiały ciekłe są stosowane m.in. w branży spożywczej. Produkty takie jak soki i napoje są powszechnie dostępne w sklepach, gdzie oferowane są w różnego typu opakowaniach. Za ich konfekcjonowanie odpowiadają właśnie kompletne przemysłowe linie napełniające. Sprawdzają się one także przy pakowaniu materiałów budowlanych. To m.in. farby, tynki dekoracyjne, grunty, lakiery oraz rozpuszczalniki, które wykorzystywane są np. przy budowie obiektów użytkowych.

Automatyczna linia napełniająca to rozwiązanie pozwalające w w sposób szybki i wygodny pakować wspomniane produkty do wybranych przez klienta opakowań. Niektóre z materiałów trafiają do słoików, inne natomiast do butelek czy wiader o sporej pojemności. Uzależnione jest to od charakterystyki danego wyrobu. Warto przy tym pamiętać, że dobrze zaprojektowana przemysłowa linia napełniająca jest w stanie wykonać konfekcjonowanie cieczy o różnych parametrach. Dotyczy to zatem zarówno materiałów rzadkich, gęstych, pieniących lub niepieniących, jak i sypkich oraz lepkich.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz